Holandia: 6 tygodni, 40 osób w szpitalu z powodu zatrucia tlenkiem węgla

Archiwum '18

fot. Shutterstock

W ciągu ostatnich 6 tygodni aż 40 osób trafiło do szpitala z powodu zatrucia tlenkiem węgla – poinformowała krajowa straż pożarna. To bardzo duża liczba, zważywszy na fakt, że to dopiero początek sezonu grzewczego.

Wśród przyczyn ulatniania się tlenku węgla wymienia się głównie wadliwą instalację grzewczą, niewłaściwą wentylację oraz zatkane kominy.

"Choć nie jest jeszcze naprawdę zimno, w tym sezonie doświadczyliśmy już wielu problemów" – przekazała rzeczniczka holenderskiej straży pożarnej, Jet Vroege. Jak dotąd doszło do 18 incydentów z czadem.

W ubiegłym roku na skutek zatrucia tlenkiem węgla zmarły dwie osoby, zaś 114 osób zostało hospitalizowanych - poinformowała straż pożarna. Zważywszy na to, że jesień w Holandii była wyjątkowo ciepła i że sezon zimowy dopiero się rozpocznie, 40 zatruć to bardzo wysoki wynik.

Objawy zatrucia czadem to m.in. senność, bóle głowy i nudności.


14.11.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki