Holandia: Pracownicy sektora zdrowia masowo składają rezygnacje

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Coraz większa liczba pracowników sektora zdrowia rezygnuje z pracy. Osoby te albo zmieniają pracodawcę, albo decydują się na zupełnie inną branżę – wynika z danych agencji EY.

Rotacja personelu w służbie zdrowia wynosi obecnie ponad 13%, zaś braki kadrowe oszacowano na 6%. Zarówno zmiany w obrębie personelu, jak i niedobory są najwyższe w opiece psychiatrycznej, w ośrodkach pomocy dla młodzieży oraz w placówkach specjalizujących się w opiece nad osobami niepełnosprawnymi.

"Widzimy, że ludzie są podkupowani przez konkurencję, która oferuje im wyższe pensje" - tłumaczy Rob Leensen z EY. "Wprawdzie nie jest to jeszcze zjawisko na dużą skalę, ale powoli możemy mówić o walce na rynku pracy".

Ze względu na prężnie rozwijającą się w Holandii gospodarkę, w niektórych sektorach występują poważne niedobory kadrowe. Ogólnie jednak w sektorze zdrowia nie brakuje rąk do pracy. Wyjątkiem jest kilka konkretnych specjalizacji, jak np. psychiatria i pielęgniarstwo.


09.09.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki