Holandia: Kobiety zajęły 34% stanowisk w radach miejskich

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Odsetek kobiet w zasiadających w radach miejskich, 70 największych holenderskich miast, wzrósł z 28 do 34 procent. Niektóre gminy, takie jak Amsterdam i Heerhugowaard, mają obecnie równą liczbę radnych płci męskiej i żeńskiej, natomiast w radach Heerenveen i Waddinxveen zasiada więcej kobiet niż mężczyzn.

Ostatnie wybory samorządowe wykazały, że Holendrzy coraz chętniej popierają kobiety. Z badań wynika jednak, że 75 kandydatek dostało się do rad dzięki obywatelskiej inicjatywie "Głosuj na kobietę".

Spośród partii, biorących udział w wyborach samorządowych, najwięcej kandydatów płci żeńskiej znajdowało się na listach GroenLinks (41 procent). W tym roku kobiety stanowiły w sumie 30 procent wszystkich kandydatów do rad miejskich.


07.04.2018 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki