Holandia: Więcej zgonów ze względu na grypę i mrozy

Archiwum '18


Przedłużająca się epidemia grypy oraz mrozy przełożyły się na wzrost liczby zgonów w Holandii – wynika z danych niderlandzkiego Głównego Biura Statystycznego CBS.

W siódmym tygodniu tego roku (od 12 do 18 lutego) w Holandii odnotowano 3622 zgony. Była to najwyższa tygodniowa liczba śmierci tej zimy i więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Począwszy od końca października 2017 roku w Holandii umiera więcej ludzi niż to było średnio w minionych latach. Wiąże się to m.in. z przedłużającą się epidemią grypy, która w tym roku trwa w Holandii już ponad 11 tygodni i nadal się nie zakończyła. Informowaliśmy o tym również na naszych łamach TUTAJ

Mrozy i grypa stanowią śmiertelne zagrożenie przede wszystkim dla osób najstarszych. W przypadku ludzi powyżej 80. roku życia w pierwszych siedmiu tygodniach 2018 roku liczba zgonów była o ponad jedną czwartą wyższa niż wynosiła tygodniowa średnia w 2017 roku, informuje CBS.



03.03.2018 ŁK Niedziela.NL



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki