Holandia: Rośnie wandalizm na stacjach kolejowych

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Wandalizm, którego ofiarą padają stacje kolejowe oraz pociągi, jest coraz powszechniejszy, nawet pomimo działań zapobiegawczych podjętych przez operatora ProRail. W ubiegłym roku, firma odnotowała 649 przypadków wandalizmu, gdy tymczasem w roku 2016 – jedynie 608.

Z roku na rok na stacjach kolejowych zwiększa się liczba zniszczeń spowodowanych przez wandali. Zdarza się, że na torach są ustawiane wózki sklepowe, cegły, czy nawet deski surfingowe. "Ludzie nie zdają sobie często sprawy z tego, że ich zachowanie może doprowadzić do zagrożenia życia drugiego człowieka" – mówił rzecznik ProRail. Graffiti to forma wandalizmu, która kosztuje najwięcej – w skali roku, wyczyszczenie pomalowanej przestrzeni pochłania ok. 4 mln euro.

W ostatnich latach operator ProRail zwiększył nadzór w miejscach, w których najczęściej działają wandale – pojawiły się dodatkowe partole, zainstalowano również więcej kamer nadzorujących, w tym kamery mobilne.

Ponadto firma zobowiązała serwis YouTube do usuwania filmów rejestrujących "pociągowy surfing", czyli popularną wśród młodych ludzi jazdę na dachu pędzącego pociągu. YouTube ogłosił, że - zgodnie ze swoja polityką - będzie usuwać wszelkie filmy promujące niebezpieczne zachowania, tak szybko, jak to tylko możliwe.


28.01.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki