Holandia: Minister gospodarki przeprasza za uwagę o autyzmie

Archiwum '18

Eric Wiebes, fot. Nancy Beijersbergen / Shutterstock.com

Minister gospodarki i środowiska, Eric Wiebes, przeprasza za swoją uwagę o autyzmie. Niewłaściwe podejście do problemów spowodowanych przez wydobycie gazu w Groningen, polityk nazwał... "autystycznym”.

W miniony piątek minister gospodarki, Eric Wiebes, w kontekście niedawnego trzęsienia ziemi, mówił o problemach powodowanych przez wydobycie gazu w Groningen. Komentując złe podejście do sprawy w regionie powiedział: "Zdecydowana postawa jest dobra, ale autyzm nie" – cytuje RTL Nieuws.

Joep Tiernego, który sam cierpi na autyzm, w liście otwartym skrytykował słowa ministra. Według niego, Wiebes "zdyskwalifikował w ten sposób około 1% holenderskiej populacji", choć przecież w tym kontekście mógł równie dobrze użyć innego słowa, jak np. "zatwardziałość', bo przecież o to właśnie mu chodziło.

Minister gospodarki odpowiedział na Twitterze: "Ma pan absolutną rację. Powinienem użyć innych słów". Polityk dodał, że odtąd będzie przykładał większą wagę do kształtu swoich wypowiedzi.

16.01.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki