Holandia, Arnhem: Zakaz wjazdu do centrum dla samochodów z silnikiem diesla

Archiwum '17

fot. Shutterstock

Arnhem dołącza do miast, które zarządziły w mieście tzw. zieloną strefę. Zakaz wjazdu do centrum dla starych samochodów z silnikiem wysokoprężnym wyprodukowanym przed 2004 rokiem wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku.

- Centrum miasta jest zbyt zanieczyszczone. Ze względu na złą jakoś powietrza lokalni mieszkańcy żyją średnio o rok krócej. Musimy wziąć za to odpowiedzialność i zacząć działać - powiedział radny Arnhem ds. mobilności Geert Ritsema.

Szacuje się, że zakaz odbije się na właścicielach około 800 samochodów i spowoduje zmniejszenie emisji sadzy o około 17,5%. Miasto chce przeznaczyć na realizację projektu 526 tysięcy euro i dodatkowe 60 tysięcy euro rocznie na egzekwowanie nowych przepisów. Władze miasta dążą również do tego, by do 2023 roku transport publiczny stał się całkowicie wolny od szkodliwej emisji.

Decyzja władz miasta spotkała się z krytyką holenderskiego klubu samochodowego KNAC. Dyrektor klubu Peter Staal ma wątpliwości, czy zakaz rzeczywiście poprawi jakość powietrza. Jego zdaniem kosztowny projekt zawiódł w miastach, w których został już wprowadzony.


28.10.2017 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki