Holandia: Burmistrz Amsterdamu zmarł po długiej walce z rakiem

Archiwum '17

fot. Gertan / Shutterstock.com
Eberhard van der Laan zmarł w czwartek w wieku 62 lat. Burmistrz Amsterdamu przez długi czas walczył z przerzutowym rakiem płuc.

W styczniu Van der Laan poinformował mieszkańców Amsterdamu, że zdiagnozowano u niego przerzutowego raka płuc. Mimo to przez kolejnych 8 miesięcy Van der Laan sprawował swój urząd. Ostatecznie burmistrz postanowił odejść ze stanowiska w poniedziałek 18 września i ostatnie dni życia spędzić z najbliższymi.

Van der Laan napisał pożegnalny list do mieszkańców Amsterdamu, a jego dymisja spotkała się z wielkim żalem. Pod domem polityka zebrały się tysiące ludzi, którzy chcieli podziękować mu za pracę i wesprzeć w najtrudniejszym momencie.

W zeszłym tygodniu burmistrza Amsterdamu odwiedzili także król Willem-Alexander, premier Mark Rutte i wicepremier Lodewijk Asscher.


06.10.2017 MŚ Niedziela.NL


Komentarze 

 
-1 #3 Tadzik 2017-10-09 12:07
Pepco miej jakis szacunek do siebie.
Cytuj
 
 
+2 #2 diablo 2017-10-07 09:41
Czemu administratorzy niedzieli toleruja tokiego osobnika jak pepco.Ludzie dosc komentarzy barana
Cytuj
 
 
+7 #1 Barbara 2017-10-06 14:55
Pepco zalatwic tobie spotkanie u psychiatry? a moze juz i na to jest zapozno ???
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki