Holandia: Najlepsze lody w Europie znajdziesz w Dennekamp

Archiwum '17

fot. Shutterstock

Podczas odbywającego się w Bolonii Gelato World Tour 2017 rozstrzygnięto konkurs na najlepszego producenta lodów w Europie. Zwycięzcą okazał się Erik Kuiper z lodziarni De IJskuip w Dennekamp.

Swoje zwycięstwo Holender zawdzięcza lodom o miodowo-jogurtowo-malinowym smaku.

- Najpiękniejsze w nich jest to, że są tak czyste i organiczne jak to tylko możliwe. Orzechy pochodzą z naszego własnego ogrodu, maliny od sąsiada, miód od pobliskiego pszczelarza, a mleko od naszych krów - powiedział Kuiper i dodał, że jurorzy prosili go, by w recepturze lodów nie zmieniał absolutnie niczego.

- Odkąd wróciliśmy do Holandii, przed drzwiami ustawia się długa kolejka. Wczoraj w nocy potrzebowaliśmy do pomocy dodatkowych ludzi, a lody sprzedawaliśmy aż do północy - dodał producent najlepszych lodów w Europie.

Dzięki zdobyciu europejskiego tytułu, Kuiper zakwalifikował się do mistrzostw świata, które we wrześniu odbędą się we włoskim mieście Rimini.


30.07.2017 MŚ Niedziela.NL


Komentarze 

 
+3 #1 jojo 2017-07-30 10:32
Najlepsze sa polskie swiderki, a w Holandii nie mają świderków
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki