Holandia: Seniorzy najczęściej z Renault Megane Scenic. A młodzi?

Archiwum '17

fot. Shutterstock

Mieszkańcy Holandii w wieku co najmniej 65 lat posiadający samochód najczęściej wybierają Renault Megane Scenic oraz Toyotę Yaris. Młodsi kierowcy stawiają na Volkswageny, wynika z danych Głównego Biura Statystycznego CBS.

Wśród osób w wieku 65 lat i więcej posiadaczy Renault Megane Scenic jest aż 35 700, a Toyoty Yaris – 31 100. W tej kategorii popularne są też Volkswagen Polo (28 200), Opel Agila (27 900) i Volkswagen Golf (24 500).

Gusta młodszych kierowców są nieco inne. Najpopularniejszym samochodem wśród mieszkańców Holandii w wieku 18-30 lat jest Volkswagen Golf (36 700).

Prawie tak samo popularny (36 400) jest inny samochód tej marki, Volkswagen Polo. Na trzecim miejscu znalazł się Peugeot 206 (27 000), a na kolejnych Ford Ka (20 200) oraz Seat Ibiza (19 000).

Starsi kierowcy częściej też kupują nowe samochody. Młodsi, zapewne z powodów finansowych, zazwyczaj muszą się zadowolić używanymi autami. W kategorii wiekowej 65 lat i więcej nowe auto posiada 33% kierowców. W przypadku osób w wieku do lat 30 odsetek ten wynosi jedynie 18%, informuje CBS.



28.02.2017 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
-1 #6 Gosc 2017-03-01 20:53
Cytuję Najechali NL. Busami:
A polskie robole budowlane w Holandii w paroletnich busach , brudnych śmierdzących potem , pochlapanych farbą , z muzyczką disco polo na maksa :) :) :) Oczywiście te busy to Ople , Renault lub Iveco bo na volkswagena lub mercedesa nie stać roboli :) :) :) Zaraz pachołki mnie zminusują i zaczną się chwalić ileż to oni nie zarabiają ok 25 e na godz. i że mogą wódkę pić w pracy bo są właścicielami he he he he . A pijcie sobie i na czarno rypcie :) :) :)

Albo jestes busiasz albo im zazdroscisz bo jestes za glupi zeby otworzyc wlasna dzialalnosc wolisz na leniwca isc do uitzenbiura... Masz opsesje na tym punkcie ,ic sie leczyc
Cytuj
 
 
-6 #5 Andrzej 2017-02-28 19:28
Sprzedam Opla! Przebieg do uzgodnienia!
Cytuj
 
 
-2 #4 Szef Janusza R 2017-02-28 19:03
Cytuję Janek Rola:
Ja mam Opla i ssijcie mi łamagi.

Ty masz strzałe...
Cytuj
 
 
-7 #3 Janek Rola 2017-02-28 18:28
Ja mam Opla i ssijcie mi łamagi.
Cytuj
 
 
-8 #2 Najechali NL. Busami 2017-02-28 16:50
A polskie robole budowlane w Holandii w paroletnich busach , brudnych śmierdzących potem , pochlapanych farbą , z muzyczką disco polo na maksa :) :) :) Oczywiście te busy to Ople , Renault lub Iveco bo na volkswagena lub mercedesa nie stać roboli :) :) :) Zaraz pachołki mnie zminusują i zaczną się chwalić ileż to oni nie zarabiają ok 25 e na godz. i że mogą wódkę pić w pracy bo są właścicielami he he he he . A pijcie sobie i na czarno rypcie :) :) :)
Cytuj
 
 
-6 #1 em 2017-02-28 11:58
Najwiekszy najdrozszy i najslabiej wyposazony szajs z calej europy w Holandii.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki