Mieszka nas w Holandii coraz więcej

Archiwum '17

fot. Shutterstock

W 2016 roku liczba mieszkańców Holandii zwiększyła się aż o 111 tysięcy. Przyczynili się do tego głównie imigranci i uchodźcy, wynika z najnowszych danych Głównego Biura Statystycznego CBS.

Obecnie kraj wiatraków, tulipanów i kanałów liczy około 17,1 mln mieszkańców. Także w nadchodzących latach będzie przybywać mieszkańców. CBS prognozuje, że w 2022 roku w Holandii – już teraz jednym z najgęściej zaludnionych krajów Starego Kontynentu – mieszkać będzie ponad 17,8 mln ludzi.

W ubiegłym roku do Holandii przeprowadzało się znacznie więcej osób niż się z tego kraju wyprowadzało. Holandię opuściło w 2016 r. około 140 000 osób, a liczba imigrantów i uchodźców wyniosła 227 000. Saldo migracji wyniosło więc 87 000 ludzi. W minionych dwóch dekadach nigdy nie było ono tak wysokie.

Także przyrost naturalny był dodatni. W 2016 roku w Holandii zmarło 148 000 ludzi, a liczba narodzin wyniosła 172 000, poinformowało CBS.



07.01.2017 ŁK Niedziela.NL



Komentarze 

 
0 #3 Rafał 2017-01-08 11:36
Ubolewam nad tym, jest nadzieja ze Wilders to zmieni.
Cytuj
 
 
+11 #2 wakacje 2017-01-07 16:49
Z tego co obserwuję na ulicach, to wnioskuję, że wyjeżdżają biali, a przyjeżdżają opaleni.
Cytuj
 
 
-1 #1 Janek 2017-01-07 10:59
Powinni sie cieszyc.Moze uda sie wyczyscic tą ich Holenderska krew.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki