Holandia: Grożono śmiercią burmistrz Amstelveen

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Miriam van 't Veld, burmistrz Amstelveen otrzymała list zawierający pogróżki związane z planami gminy, aby na jej terenie zorganizować schronienie dla azylantów.

- Jestem w szoku, ale jeszcze bardziej czuje się rozczarowana ludźmi, którzy wysłali ten anonimowy list, będący jak wierzę groźbą śmierci. Jako gmina wzięliśmy odpowiedzialność  za przyjęcie azylantów i nie robimy tego sami, lecz ze wsparciem ze strony wielu wolontariuszy i społeczności - mówi Van 't Veld,

Groźba została zgłoszona na policje i obecnie toczy się śledztwo w tej sprawie.

W najbliższych miesiącach burmistrz planuje przyjąć do miasta 400 azylantów, którzy tymczasowo zamieszkają w pustym budynku biurowym. Wielu mieszkańców wyraziło zaniepokojenie w związku z tą decyzją.


13.03.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+4 #4 Wanda 2016-03-14 14:03
Poprawni politycznie europejscy liderzy zabrneli w kwestii otwartosci juz tak daleko, ze jest to wrecz chore.Biernie akceptuja cyniczna demagodie integracji , bo wczesniej nie wiedzieli, ze :Allach nie zezwala swoim wiernym na przyjazn z niewiernymi:Boje sie, ze jest juz za pozno i nie da sie opanowac sytuacji,ktora sie wytworzyla.Jestem jednym z tych obywateli Starego Kontynentu, ktora nie wierzy w UNIE. Nie ufam takim Elitom, bo one nie czuja sie za mnie odpowiedzialne, maja gdzies elektorat, ktory ich wybral. Ich arogancja i zaklamanie przybieraja zastraszajace rozmiary.Ludzie, ktorzy raz dorwali sie do wladzy ,stracili szybko kontakt z rzeczywistoscia. Zyjac na izolowanej wyspie , ze wszystko im wolno, ze moga czuc sie bazkarni.Tolerancja , czyli zyczliwe otwarcie sie , wymusza na nas rezygnacje z wlasnych zasad, wypieranie sie wlasnej tradycji, a niestety swiat muzulmanski o zamknietej mantalnosci wcale nie sni o integracji.
Cytuj
 
 
+9 #3 Ocpep 2016-03-13 22:15
Pani burmistrz liczy na śniadego bolca, bo brzydka jest jak noc
Cytuj
 
 
+8 #2 przez z brudem 2016-03-13 19:12
tylko czekać aż mieszkania w Amstelveen polecą w dół :D biedne rzydki...
Cytuj
 
 
+18 #1 wp 2016-03-13 15:14
Niech zgadnę... zamiast reprezentować społeczność lokalną do czego została powołana, sprzeciwiła się jej. Zamiast dbać o bezpieczeństwo i komfort życia współmieszkańców naraża ich na szwank?
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki