Holandia: 17 sportowców korzystało z dopingu

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Holenderskie organizacje antydopingowe zarejestrowały 17 przypadków sportowców, którzy w zeszłym roku złamali prawo dotyczące dopingu. To o siedem więcej, niż w 2014 roku.

Trzynaście z zarejestrowanych przypadków dotyczy wykorzystania substancji zakazanych, w tym głównie steroidów anabolicznych. W pozostałych czterech przypadkach, sportowcy nie zgodzili się przejść obowiązkowego testu, co dla organizacji antydopingowych jest równoznaczne z przyznaniem się do winy.

W sumie organizacja przeprowadziła w zeszłym roku 2416 testów narkotyków z czego 143 zostało oznaczone jako podejrzane. W większości przypadków dalsze dochodzenie nie ujawniło żadnych problemów, jednak w 13 próbkach zidentyfikowano łącznie 19 różnych substancji chemicznych.


23.02.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Kryzys zaufania w holenderskiej prokuraturze. Grupa pracownicza rozwiązała się w proteście

News image

Małpa uciekła z Beekse Bergen. Przepłynęła fosę, która miała być nie do pokonania

News image

Kod pomarańczowy obowiązuje w dziewięciu prowincjach. KNMI ostrzega przed ekstremalnym upałem

News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki