Holandia: Dwudziestu pracowników policji zarabia ponad 177,000 euro

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Jak wynika z danych otrzymanych dzięki ustawie o wolności informacji, 20 pracowników holenderskiej policji otrzymało w 2014 roku rekordowo wysokie wynagrodzenia. Pensje najlepiej zarabiających osób przekroczyły 177,410 euro, czyli tyle ile wynosi wynagrodzenie ministra bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Najwięcej, bo aż 258,994 euro zarobił Bernard Welten.

Welten, były komisarz z Amsterdamu, w 2014 roku pracował jako doradca wyższych rang funkcjonariuszy policji. Jego pensja przekroczyła prawnie dozwolone 230 tysięcy euro i była o 50 tysięcy wyższa niż wynagrodzenie obecnego szefa policji Gerarda Bouman, który zarobił 201,520 euro. Poza Weltenem, policja zatrudniała również trzech innych wysoko opłacanych doradców. Zarobili oni odpowiednio 207,999, 169,535 i 139,393 euro.

Choć rekordowo wysokie pensje pracowników policji są sprzeczne z ustawą dotyczącą znormalizowanych wynagrodzeń kadr kierowniczych, wprowadzoną przez rząd w 2013 roku, kierownictwo policji nie widzi w wysokich pensjach swoich pracowników żadnego problemu.

- Nie ma nic dziwnego w tym, że organizacja zatrudniająca 65 tysięcy osób, będąca w trakcie największej reorganizacji w historii i odpowiedzialna za wiele bardzo złożonych kwestii, posiada do dyspozycji niewielką liczbę wysoko opłacanych doradców - tłumaczy rzecznik policji.

- To niewiarygodne. Kierownictwo policji powinno dawać przykład. Dla zwykłych, pracujących na ulicach funkcjonariuszy, fakt, że ​​ich szefowie zarabiają więcej niż minister, jest nie do przyjęcia - skomentował sprawę Geert Priem, przewodniczący związku zawodowego policji ANPV.

- Rok temu funkcjonariusze protestowali na ulicach o godne wynagrodzenie, podczas gdy kierownictwo wypełniało swoje kieszenie. To musi się skończyć - powiedziała parlamentarzystka SP Nine Kooiman.


28.01.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
0 #14 Yang 2016-02-01 01:58
[quote name="Tomatti Versue"]

Jak widać w twoim opisie jesteś cwaniacką wszą która chce żerować na innych dających ci pracę -to takich troli trzeba tępić a nie Polaków zatrudniajacych i ryzykujących duże pieniądze-durniu!Takie odpady antyPolskie jak ty powinny być utylizowane zaraz po urodzeniu bo to tacy są zakałą Polskości-śmieciu!!!
Cytuj
 
 
-1 #13 Yang 2016-02-01 01:56
Tomatti Versue"]Czy Polski robol was ubezpieczy ??? Czy da wam umowę o pracę ??? Czy macie u takiego Polskiego robola płatny urlop i 4 dni urlopu na żądanie ? Czy za nadgodziny i pracę w niedziele i święta macie płatne 100 % ekstra czyli ( 30 euro za godzinę ) ? Czy taki Polski robol zwraca wam za paliwo za koszty dojazdu do pracy? Czy jak zachorujecie i nie będziecie pracować to taki Polaczek wyzyskiwacz zapłaci wam ??? Tak że widzicie że nie opłaca się robić u takich roboli. Macie stawki 15 euro za godzinę i nic więcej a ja mam 14 euro i wszystkie świadczenia. Mogę sobie od poniedziałku pójść na zwolnienie lekarskie , będę miał płacone a będę sobie siedział w domu i pił piwko Jak widać w twoim opisie jesteś cwaniacką wszą która chce żerować na innych dających ci pracę -to takich troli trzeba tępić a nie Polaków zatrudniajacych i ryzykujących duże pieniądze-durniu!Takie odpady antyPolskie jak ty powinny być utylizowane zaraz po urodzeniu bo to tacy są zakałą Polskości-śmieciu!!!
Cytuj
 
 
0 #12 Yang 2016-02-01 01:48
Cytuję Smrody Busiarze:
Cytuję Ja mam 16 E/H:
Ja mam u polskiego pracodawcy 16 E/H. I nie narzekam . Nie przeszkadza mi to że pracuję na czarno.

A kogo to obchodzi ile ty robolu masz na godzinę. Ty robolu masz 16 twój polski szef taki sam śmierdzący robol ma 25 czy 30 a kogo to obchodzi. Smrody "Busiarze"
Masz ewidentnie syndrom małego członka mendo-najwyraźniej dodatkowo ci nie staje i dla tego czepiasz się innych durniu śmierdzący-wstyd genetyczny odpadzie!!!
Cytuj
 
 
0 #11 Smrody Busiarze 2016-01-29 21:43
Cytuję Ja mam 16 E/H:
Ja mam u polskiego pracodawcy 16 E/H. I nie narzekam . Nie przeszkadza mi to że pracuję na czarno.

A kogo to obchodzi ile ty robolu masz na godzinę. Ty robolu masz 16 twój polski szef taki sam śmierdzący robol ma 25 czy 30 a kogo to obchodzi. Smrody "Busiarze"
Cytuj
 
 
+6 #10 Ja mam 16 E/H 2016-01-29 19:42
Ja mam u polskiego pracodawcy 16 E/H. I nie narzekam . Nie przeszkadza mi to że pracuję na czarno.
Cytuj
 
 
-4 #9 wert 2016-01-29 13:48
Tomatti. Mozesz napisac ile masz brutto? Zerknij na salaris i napisz prosze.
Cytuj
 
 
+13 #8 Tomatti Versue 2016-01-29 12:43
Czy Polski robol was ubezpieczy ??? Czy da wam umowę o pracę ??? Czy macie u takiego Polskiego robola płatny urlop i 4 dni urlopu na żądanie ? Czy za nadgodziny i pracę w niedziele i święta macie płatne 100 % ekstra czyli ( 30 euro za godzinę ) ? Czy taki Polski robol zwraca wam za paliwo za koszty dojazdu do pracy? Czy jak zachorujecie i nie będziecie pracować to taki Polaczek wyzyskiwacz zapłaci wam ??? Tak że widzicie że nie opłaca się robić u takich roboli. Macie stawki 15 euro za godzinę i nic więcej a ja mam 14 euro i wszystkie świadczenia. Mogę sobie od poniedziałku pójść na zwolnienie lekarskie , będę miał płacone a będę sobie siedział w domu i pił piwko. Podsumowując ---- tylko nieudacznik i dureń wyjeżdża za granicę i pracuje u Polskiego wyzyskiwacza na czarno. Ludzi uczcie się języka niderlandzkiego i przechodźcie do firm Holenderskich. Będziecie pracować na normalnych warunkach jak pracownicy a nie jak jakieś robole budowlane na czarno jak niewolnicy .
Cytuj
 
 
+9 #7 Tomatti Versue 2016-01-29 12:35
Do " Pasożyty.... " Nie do końca masz rację. Zawsze jest tak , że zleceniodawca pracy bierze 40 % zysku a 60 % dzieli się między pracowników. Normalne prawo rynku. Czyli to że szef zarabia 25 euro a pracownik 15 euro jest jak najbardziej adekwatne . Podobnie jest w innych branżach . Co to pracy na czarno to masz rację !!!! Należy wyeliminować tych wszystkich Polaczków roboli budowlanych którzy zlecają pracę rodakom na czarno. Gdyż są zakałą społeczeństwa i nieudacznikami. Swoją drogą dziwię się Polakom, którzy pracują u tych roboli na czarno za 15 euro. Pracuję w branży metalowej, szlifuję metal, spawam , przycinam. Mam legalną umowę o pracę, ubezpieczenie, płacone co roku wakacyjne, płatny urlop, 4 dni płatnego urlopu na żądanie , zwrot za paliwo za dojazdy do pracy , za pracę w niedziele , święta i nadgodziny płacone 100 % ekstra, Jak jestem chory to idę na zwolnienie i też mam płatne. Mam stawkę godzinową 14 euro netto. A co wy macie u takiego polskiego robola wyzyskiwacza? Cdn.
Cytuj
 
 
-10 #6 Yang 2016-01-29 12:23
[quote name="Pasożyty ......"]
To ty bucu krytykujący tych ludzi dających innym zarobić godziwe pieniądze powinieneś się wstydzić gryząc współplemieńców choć pisząc ,,polaczki''dajesz przyczynek do stwierdzenia że jesteś anty polskim ścierwem znającym język Polski i działasz na jej szkodę jak przedstawiciele byłej ekipy rządzącej Polską przez ostatnie 8 lat!Jak tak ci się nie podoba ile płacą swoim pracownikom ludzie w ,busach'' to wstąp do każdego po kolei pośrednictwa pracy i przyczep się do nich bo to oni dopiero rzeźbią wszystkich po całości ale oczywiście w tym przypadku nie ma problemu-prawda?!Żeby tam pójść trzeba by było mieć jaja a tacy jak ty puści krzykacze potrafią tylko bić pianę i gryźć tego kogo najłatwiej-czyli własnych krajan-i kto powinien się tu czegoś wstydzić łachudro???!!!To tacy jak ty są prawdziwymi szkodnikami czyli PASOŻYTAMI-prymitywny cepie!
Cytuj
 
 
-8 #5 Yang 2016-01-29 12:19
To ty bucu krytykujący tych ludzi dających innym zarobić godziwe pieniądze powinieneś się wstydzić gryząc współplemieńców choć pisząc ,,polaczki''dajesz przyczynek do stwierdzenia że jesteś anty polskim ścierwem znającym język Polski i działasz na jej szkodę jak przedstawiciele byłej ekipy rządzącej Polką przez ostatnie 8 lat!Jak tak ci się nie podoba ile płacą swoim pracownikom ludzie w ,busach'' to wstąp do każdego po kolei pośrednictwa pracy i przyczep się do nich bo to oni dopiero rzeźbią wszystkich po całości ale oczywiście w tym przypadku nie ma problemu-prawda?!Żeby tam pójść trzeba by było mieć jaja a tacy jak ty ***ni krzykacze potrafią tylko bić pianę i gryźć tego kogo najłatwiej-czyli własnych krajan-i kto powinien się tu czegoś wstydzić łachudro???!!!
Cytuj
 
 
-4 #4 Agnes 2016-01-29 08:05
Cytuję Pasożyty ......:
Pasożyty to są Polscy Robole Wykończeniowe w śmierdzących Busach. Sami się chwalą że od holenderskiego klienta biorą 25 euro na godzinę a swoim ludziom płacą 15 euro na godzinę. Czyli pasożytują robole na pracy innych roboli. Lenie i pasożyty nic nie robią a przycinają 10 euro za nic, bogacą się na czyjejś pracy. Dodatkowo paroby chwalą się że nie ubezpieczają swoich ludzi , nie odprowadzają składek i nie dają płatnych urlopów (a to już jest przestępstwo) Typowe Polaczki pasożyty i ***y... jednym słowem motłoch w busach łamiący holenderskie prawo pracy. Wstyd mi za takich rodaków pasożytów.

Ja mam dla Ciebie deb...u idealne rozwiazanie, zatrudnij sie bezposrednio u pracodawcy i nie bedziesz musial sie stresowac, ze ktos 'kradnie' twoje pieniadze. Proste
Cytuj
 
 
+7 #3 R2R 2016-01-28 14:36
Cytuję Pasożyty ......:
Pasożyty to są Polscy Robole Wykończeniowe w śmierdzących Busach. Sami się chwalą że od holenderskiego klienta biorą 25 euro na godzinę a swoim ludziom płacą 15 euro na godzinę. Czyli pasożytują robole na pracy innych roboli. Lenie i pasożyty nic nie robią a przycinają 10 euro za nic, bogacą się na czyjejś pracy. Dodatkowo paroby chwalą się że nie ubezpieczają swoich ludzi , nie odprowadzają składek i nie dają płatnych urlopów (a to już jest przestępstwo) Typowe Polaczki pasożyty i ***y... jednym słowem motłoch w busach łamiący holenderskie prawo pracy. Wstyd mi za takich rodaków pasożytów.

To ze to sa robole to fakt ale z 25 euro ile maja im placic?? Moze wszystko powinni oddawac? Pomysl troche zanim cos napiszesz. Kazdy przeciez moze sam otworzyc firme i nie marudzic!
Pzdr,
Cytuj
 
 
+7 #2 Pasożyty ...... 2016-01-28 14:31
Pasożyty to są Polscy Robole Wykończeniowe w śmierdzących Busach. Sami się chwalą że od holenderskiego klienta biorą 25 euro na godzinę a swoim ludziom płacą 15 euro na godzinę. Czyli pasożytują robole na pracy innych roboli. Lenie i pasożyty nic nie robią a przycinają 10 euro za nic, bogacą się na czyjejś pracy. Dodatkowo paroby chwalą się że nie ubezpieczają swoich ludzi , nie odprowadzają składek i nie dają płatnych urlopów (a to już jest przestępstwo) Typowe Polaczki pasożyty i ***y... jednym słowem motłoch w busach łamiący holenderskie prawo pracy. Wstyd mi za takich rodaków pasożytów.
Cytuj
 
 
-8 #1 Roko 2016-01-28 13:57
Pasozyty
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki