Jednoosobowe działalności stanowią 80% holenderskich firm

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Zgodnie z danymi krajowego urzędu statystycznego CBS, w Holandii istnieje obecnie ponad 1,5 milionów zarejestrowanych firm. Aż 1,2 miliona z nich posiada jednak jedynie jednego pracownika.

W ubiegłym roku w krajowej izbie handlu zarejestrowało się 163.000 nowych firm, a  prawie 100.000 zostało zamkniętych, zwiększając tym samym ogólną liczbę istniejących firm o 5%. To pierwszy raz od 2010 roku, kiedy zanotowano tak mało zamykanych przedsiębiorstw.

Jak wynika ze statystyk, około 22% krajowych firm koncentruje się na usługach biznesowych, 13% z nich prowadzi działalność handlową, a 9% stanowią firmy budowlane.


27.01.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+2 #17 A....... 2016-01-29 18:33
Cytuję Łukasz Malarz:
Ja tam walę na czarno . Pracuję u takiego Polaka z okolic Utrechtu . Płaci mi za malowanie 16 e /h . Ale raz udało mi się wyrwać takiego Holenderskiego klienta. Krzyknąłem mu tak dla jaj 30 e / h. Myślałem , że się będzie targował a on się zgodził. Ponad 100 godzin miałem tam szlifowania i malowania. Niezła kasa wpadła za 2 tygodnie pracy. Ponad 3000 euro.

Ooooooo. To niezłego frajera wyrwałeś. 30 euro / h to niezła forsa. Pracuję już ponad 4 lata w malowaniu ale zazwyczaj za stawki 23-26 euro . Holendrzy to sknery i zawsze się targują. 30 euro to naprawdę ładnie tego holenderskiego frajera wydoiłeś z forsy .... i o to chodzi bo chyba wszyscy tu przyjechaliśmy doić Holendrów z kasy ...
Cytuj
 
 
0 #16 Piotrek 2016-01-29 17:51
Melugem czy to ważne ile oni zarabiają? Ważne jest tylko to, że wasze żony i dziewczyny płacą im waszymi pieniędzmi zarobionymi na budowie.
Równie ważne jest szczęście tych zaniedbywanych dotąd,przez budowlańców i wykończeniowców kobiet.-Kumasz teraz pustaku?
Cytuj
 
 
+2 #15 Melugem 2016-01-29 03:24
Cytuję Asystent Sexualny:
Panowie murarze,malarze,szpach larze,.. i wszyscy z wykończeniówki. Pracujecie po 16,20 i więcej godzin. Sami wiecie jakie są tego skutki. Wasze żony, narzeczone i kochanki musiały cierpieć. Ale to się zmieniło. Bo powstała exslusywna firma Asystentów Sexualnych. Nie musicie nigdzie nas szukać. My sami odnajdujemy wasze żony i kobiety żeby im dać to,czego wy dać im nie możecie stojąc przy betoniarce.

Ale za mniej jak 15 euro na rękę nikt w budowlance i wykończeniach nie pracuje. No chyba że pijak i nieudacznik, który nic nie umie robić. A wy robicie za 12 euro na godz. Ha ha ha ha
Cytuj
 
 
+3 #14 Asystent Sexualny 2016-01-28 21:27
Panowie murarze,malarze,szpach larze,.. i wszyscy z wykończeniówki. Pracujecie po 16,20 i więcej godzin. Sami wiecie jakie są tego skutki. Wasze żony, narzeczone i kochanki musiały cierpieć. Ale to się zmieniło. Bo powstała exslusywna firma Asystentów Sexualnych. Nie musicie nigdzie nas szukać. My sami odnajdujemy wasze żony i kobiety żeby im dać to,czego wy dać im nie możecie stojąc przy betoniarce.
Cytuj
 
 
+4 #13 Łukasz Malarz 2016-01-28 20:17
Ja tam walę na czarno . Pracuję u takiego Polaka z okolic Utrechtu . Płaci mi za malowanie 16 e /h . Ale raz udało mi się wyrwać takiego Holenderskiego klienta. Krzyknąłem mu tak dla jaj 30 e / h. Myślałem , że się będzie targował a on się zgodził. Ponad 100 godzin miałem tam szlifowania i malowania. Niezła kasa wpadła za 2 tygodnie pracy. Ponad 3000 euro.
Cytuj
 
 
+3 #12 Michał 2 2016-01-28 17:59
Do--- "Mariusz Siusiak "
Nie zauważyłem aby ktoś tu " obsmarowywał branżę budowlaną " Ludzie śmieją się tylko z tych Polskich Pachołków i Parobków którzy pracują w Holandii na czarno i zatrudniają ludzi na czarno. Nikt tu się nie śmieje z korporacji budowlanych i legalnych firm budowlanych. Ludzie tu gardzą robolami w busach , którzy zatrudniają innych Polaków na czarno, bez umów, ubezpieczenia i płatnych urlopów. Nie porównuj budowlańców z wykształceniem budowlanym, którzy pracują legalnie w korporacjach , mają umowy, ubezpieczenia, płatne urlopy do tych Polskich parobków w Busach , którzy łamią prawo pracy i pracują lub zatrudniają na czarno. Tak że kolego nie porównuj Budowlańca z wykształceniem budowanym do Polskiego robola samouka , który pracuje na czarno lub zatrudnia ludzi na czarno .
Cytuj
 
 
+1 #11 zdun 2016-01-28 17:04
Cytuję Mirek Z.:
Koledzy wykończeniowce ile bierzecie z metra za sztukę ? Od Holendra? Ja biorę 22 euro . To dużo czy mało. Bo mam tak średnio pracy. Są miesiące , że nie nadążam z pracą i muszę sobie wziąć pomocników ( płacę im 13 euro za metr sztuki) .A i są miesiące że parę dni siedzę w domu bo nie mam pracy.


idź na ksero i się kseruj ze 6 razy , będziesz płacił tylko sobie , ot co ...
Cytuj
 
 
+2 #10 Mirek Z. 2016-01-27 23:16
Koledzy wykończeniowce ile bierzecie z metra za sztukę ? Od Holendra? Ja biorę 22 euro . To dużo czy mało. Bo mam tak średnio pracy. Są miesiące , że nie nadążam z pracą i muszę sobie wziąć pomocników ( płacę im 13 euro za metr sztuki) .A i są miesiące że parę dni siedzę w domu bo nie mam pracy.
Cytuj
 
 
-2 #9 Barnaba 2016-01-27 22:40
Cytuję marck:
Jak wynika ze statystyk, około 22% krajowych firm koncentruje się na usługach biznesowych, 13% z nich prowadzi działalność handlową, a 9% stanowią firmy budowlane. A pozostałe 56%??????

Polacy jajcogrzebacze.
Cytuj
 
 
-1 #8 Ptyś 2016-01-27 21:23
Cytuję rufus:
ciekawe ile z tych rzekomych firm placi skladki emerytalne ? chodzi o to ze za kilkanascie lat ci ludzie beda za starzy zeby pracowac na budowach itp kto wtedy bedzie ich utrzymywal ?

Cytuję Kamil Utrecht:
Ja mam właśnie taką jednoosobwą działalność zarejestrowaną w Holandii. Pracuję głównie jako malarz . Jak pracuję sam na siebie to holenderski klient płaci mi za malowanie 24 euro na godzinę. Jak nie mam zleceń i pracy to pracuje u innych Polaków i mam wtedy 16 euro na godzinę. Te 16 euro to trochę mało ale lepiej tyle niż mam siedzieć w domu.

A zaałatwiłbyś mi pracę? Mam wieloletnie doświadczenia w malowaniu. Kazdego roku na Wielkanoc udało mi się pomalować pisankę.
Cytuj
 
 
+1 #7 Horyn 2016-01-27 20:46
Cytuję Kamil Utrecht:
Ja mam właśnie taką jednoosobwą działalność zarejestrowaną w Holandii. Pracuję głównie jako malarz . Jak pracuję sam na siebie to holenderski klient płaci mi za malowanie 24 euro na godzinę. Jak nie mam zleceń i pracy to pracuje u innych Polaków i mam wtedy 16 euro na godzinę. Te 16 euro to trochę mało ale lepiej tyle niż mam siedzieć w domu.

Masz 16 e za godzine u Polaka za malowanie ???? To dużo .. A mi taka Polska menda i wyzyskiwacz płaci tylko 14 e za gdzine. I to na czarno. Bede musiał z dziadem pogadać o podwyżce .
Cytuj
 
 
+1 #6 latający 2016-01-27 20:27
Ja mam firme jednoosobowa i płacę składki na ubezpieczenie chorobowo rentowe. Miesiecznie jest to dużo, bo 561 euro miesięcznie. Takie ubezpieczenie jest wymagane przez zleceniodawcę. Tak że "płace i płaczę" ale w razie choroby (dłuższej niż 30 dni) lub wypadku jest renta.
Cytuj
 
 
0 #5 Kamil Utrecht 2016-01-27 20:11
Ja mam właśnie taką jednoosobwą działalność zarejestrowaną w Holandii. Pracuję głównie jako malarz . Jak pracuję sam na siebie to holenderski klient płaci mi za malowanie 24 euro na godzinę. Jak nie mam zleceń i pracy to pracuje u innych Polaków i mam wtedy 16 euro na godzinę. Te 16 euro to trochę mało ale lepiej tyle niż mam siedzieć w domu.
Cytuj
 
 
+4 #4 amadka 2016-01-27 18:42
Lion, gdbys wiedział co to jest AOW to nie pisalbyś tych bzdur. Holender nie musi siedziec na rencie bo za kazdy rok meldunku od 17 roku życia nalezy mu się 2% emerytury AOW. 2x50%=100. Wiec ma minimalną emeryture. Kazdy Polak, malarz, pajac, karateka czy bezrobotny za meldunek w gminie tez dostanie AOW. Nie pisz bzdur, ze Holender dostanie a Polak nie, dostanie ale mniejsza skora mniej lat byl zameldowany, reszte musi sobie wypracowac.
Cytuj
 
 
-1 #3 lion 2016-01-27 17:31
Cytuję rufus:
ciekawe ile z tych rzekomych firm placi skladki emerytalne ? chodzi o to ze za kilkanascie lat ci ludzie beda za starzy zeby pracowac na budowach itp kto wtedy bedzie ich utrzymywal ?

RACJA te firmy ,,krzak,, jedno osobowe robią usługi chwalą sie ze mają 20 euro na godzine przy malowaniu czy innej robocie a potem emerytury zero!holender sie nie martwi bo itak dostanie socjala lub rente później. ale polus pojedzie do kraju i sie zdziwi jak dostanie grosze emerytury bo ma mało lat pracy dlatego ze pracował przez firme w holandii. wszyscy w polsce narzekają na zus przy działalnosci małej ale z tego masz emeryture, małą ale dostaniesz o ile polska nie splajtuje albo putin nie zagarnie pół europy.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki