Problem depresji dotyka ponad milion Holendrów

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Osiem procent ludności Holandii w wieku od 12 roku życia przyznaje, że cierpi na depresję. Choroba najczęściej dotyczy osób w średnim wieku i według statystyk, dotyka głównie kobiety.

Wśród osób od 40 do 50 roku życia, czyli w najbardziej narażonej grupie, na depresję choruje aż 10% kobiet i mężczyzn. W starszym wieku ryzyko zachorowania ponownie się zmniejsza. Przypadki depresji najrzadziej diagnozuje się u dzieci w wieku od 12 do 16 lat. W tej grupie wiekowej, problem depresji dotyczy 1% osób.

Jak wynika z badania, leki przeciwdepresyjne aż  dwa razy częściej przepisuje się kobietom (8%) niż mężczyzną (4%).  

Naukowcy zauważyli również związek, pomiędzy zapadalnością na depresję a poziomem wykształcenia. Jedynie 3% Holendrów posiadających tytuł magistra przyznaje, że chorowało na depresję. Wśród osób z wykształceniem podstawowym odsetek osób dotkniętych chorobą jest pięć razy wyższy.


26.01.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #7 Charles 2016-01-27 21:18
Cytuję Tobiasz:
A ja mam depresję , że taki śmierdzący robol wykończeniowy , z firmą ZZP ,pachoł i *** w śmierdzącym zasranym busie ma na godzinę 25 euro a ja po studiach w holenderskiej firmie tylko 17 eur!!!!!!

Widać, G potrafisz.
Skoro za tak niską stawkę pracujesz, sam jesteś pachołem, a z zarobionej przez ciebie kasy biorą podatek, który przeznaczają na finansowanie wypasionych, rozpłodowych byczków-ruchaczy...Widzisz, jakim jesteś szkodnikiem i zakałą Europy? A teraz won do meczetu!
Cytuj
 
 
-3 #6 eki 2016-01-27 13:55
w Holandii nie ma tytułów i w dodatku Magistrów --ten co to pisał sam jest magistrem chyba
Cytuj
 
 
-4 #5 Psychopatol 2016-01-27 09:07
A... i dodam jeszcze ze nie jestem kobieta a mezczyzna przez duze M. Nie posiadam rowniez wyksztalcennia podstawowego ale bardzo bardzo wysokie otrzymane przez bardzo wysoko oceniana uczelnie w Polsce takze statystyki statystykami a zycie i tak jest jak ktos kiedys madrze powiedzial, jest niczym ekstremalny sport, gdzie statystyka dawno ptzestala miec tu znaczenie praktyczne
Cytuj
 
 
-4 #4 Psychopatol 2016-01-27 08:58
Cytuję nie budowlaniec.:
Ja mam depresje bo nie mam dziewczyny.


Nie budowlaniec. Ja mam tak samo :)
Planowalem nawet popelnic samobojstwo ale samotnosc mnie ogranicza. Nie mam kogos kto by mnie zmotywowal. Ale moze kiedys...
Cytuj
 
 
-1 #3 Tobiasz 2016-01-27 01:50
A ja mam depresję , że taki śmierdzący robol wykończeniowy , z firmą ZZP ,pachoł i *** w śmierdzącym zasranym busie ma na godzinę 25 euro a ja po studiach w holenderskiej firmie tylko 17 eur!!!!!!
Cytuj
 
 
+2 #2 nie budowlaniec. 2016-01-26 21:26
Ja mam depresje bo nie mam dziewczyny.
Cytuj
 
 
0 #1 Arr 2016-01-26 21:16
ja tez zaczynam miec depresje przez te ich budownictwo ! Slysze co sasiad z dolu oglada , jak gada przez tel. MASAKRA !
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki