Holandia: Plaga kierowców jeżdżących pod prąd

Archiwum '16

fot. Shutterstock

W Północnej Brabancji w zeszłym roku nierozważni kierowcy pobili rekord jazdy w przeciwnym kierunku niż powinni, jak wynika z raportów holenderskiego Inspektoratu Ruchu Drogowego. Zgłoszonych zostało aż 104 takich przypadków, z czego ponad 20% mało miejsce w Brabancji.

Brabancja jest duża, tak jak ilość znajdujących się tam autostrad. Dlatego duży odsetek jazdy pod prąd zdarza się tej prowincji - tłumaczy inspektorat - jazda w nieodpowiednim kierunku najczęściej notowana jest właśnie na autostradach. A tezę tę potwierdza fakt znajdujących się wysoko na niechlubnej liście prowincji Limburg i Groningen.

Utrecht ma relatywnie najmniejszą liczbę kierowców jeżdżących po niewłaściwej stronie jezdni. Może to być spowodowane korkami na drogach, kierowcy popełniają wtedy mniej takich błędów.


18.01.2016 SBS Niedziela.NL

Komentarze 

 
0 #1 Marek 2016-01-19 11:53
Często,oznaczenia są fatalne albo nie ma ich wcale,więc nie ma się czemu dziwić że jakiś nierozgarnięty chłopek w busie wjedzie pod prąd.Przecież w podkarpackim,lubelskim itd. nie ma autostrad ani rond. Więc skąd taki ma wiedzieć w którą stronę jechać.Jeżdżą na ogół tak, jak prowadzi nawigacja.A że prowadzi żle to już wina holenderskiego TomTom-a co jednoznacznie wynika z tego artykółu
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki