Holandia: Gumowa murawa jednak bezpieczna dla zdrowia

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Znajdujące się w sztucznej murawie okruchy gumy, wykonane ze starych opon, zdaniem Instytutu Zdrowia Publicznego RIVM są szkodliwe jedynie w bardzo niewielkim stopniu. Uprawianie sportu na boiskach pokrytych gumowym tworzywem, nie zagraża zdrowiu.

Obawy dotyczące szkodliwości sztucznej murawy pojawiły się po emisji programu Zambla, w którym toksykolog stanowczo odradzał korzystanie ze sztucznej murawy, która może okazać się rakotwórcza.

Zaniepokojenie społeczeństwo sprawiło, że Minister Zdrowia  Edith Schippers, zleciła RIMV specjalistyczne badania. W budowa boisk na terenie Amsterdamu została przerwana.

Dochodzenie toksykologiczne, prowadzone przez Instytut Zdrowia, nie wykazało znaczącego zagrożenia dla zdrowia osób korzystających z gumowej murawy.

Organizacja zaznaczyła natomiast, że należy zweryfikować obecne standardy dotyczące sztucznych nawierzchni używanych przy budowie obiektów sportowych. Obecnie boiska sportowe podlegają standardom przemysłowym, a nie konsumenckim, które w kwestii zdrowia są znacznie bardziej rygorystyczne.


21.12.2016 MŚ Niedziela.NL



Komentarze 

 
+1 #1 Oko 2016-12-21 23:20
Wspierajmy.to: Kartka dla Krzyśka

pomagam.im/.../
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki