Holandia: Kolejne trzęsienia ziemi w Groningen

Archiwum '16

fot. Shutterstock

W nocy z poniedziałku na wtorek w prowincji Groningen znów doszło do trzęsień ziemi – poinformował dziennik „De Telegraaf”.

Na szczęście wstrząsy nie były mocne. Z danych instytutu KNMI wynika, że do pierwszego wstrząsu doszło o godzinie 01.12 w nocy i miał on siłę 1,9 w skali Richtera. Drugi wstrząs miał miejsce o godz. 01.57 i był nieco silniejszy (2,2 stopnia).

Na razie nie wiadomo, czy w wyniku trzęsień poniesiono jakieś straty. Wstrząsy były jednak odczuwalne dla mieszkańców, którzy informowali o nich w mediach społecznościowych, opisuje „De Telegraaf”.

Do wstrząsów doszło około 3 km pod ziemią. Także do poprzednich trzęsień ziemi w prowincji Groningen dochodziło na tej głębokości.

Przyczyną trzęsień ziemi na północy Holandii jest wydobycie gazu. W związku z coraz większym niezadowoleniem mieszkańców tego regionu rząd zapowiedział ograniczenie wydobycia gazu w nadchodzących latach, co ma doprowadzić do zmniejszenia liczby wstrząsów.  



01.11.2016 ŁK Niedziela.NL



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki