Holandia: Płatności zbliżeniowe coraz popularniejsze

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Liczba płatności zbliżeniowych rośnie w Holandii w tempie 10% miesięcznie – wynika z danych holenderskiego banku narodowego DNB.

Możliwość płacenia kartą poprzez zbliżenie jej do specjalnego czytnika i bez konieczności podawania kodu PIN pojawiła się w Holandii później niż na przykład w Polsce. Obecnie jednak coraz więcej mieszkańców Holandii zaczyna korzystać z tej możliwości.

We wrześniu tego roku w Holandii dokonano 65 mln płatności zbliżeniowych. Oznacza to, że już co piąta zapłata kartą bankomatową to płatność zbliżeniowa. W sumie w Holandii dokonano ponad pół miliarda tego rodzaju płatności, informuje portal nu.nl.

Przybywa także miejsc, gdzie można dokonywać tego rodzaju płatności. Obecnie mniej więcej połowa sklepów i innych punktów sprzedaży oferuje taką możliwość.

Miejscem, w którym klienci najczęściej płacą zbliżeniowo, są supermarkety. Aż 45% płatności zbliżeniowych w Holandii dokonywanych jest właśnie w supermarketach.



14.10.2016 ŁK Niedziela.NL



Komentarze 

 
0 #12 mirella 2016-10-15 21:19
holandia w wielu usprawnieniach zycia jest za murzynami w porownaniu do Polski. W holandii od niedawna operatorzy komorkowi sa mniej wiecej. W Polsce od lat interet i byl w jeden dzien. Dokladnie tak samo z kartami zblizeniowymi.
ale są jeszcze Włochy, ktore dopiero niedawno zaczely wprowadazac dowody plastikowe. Ma je niewielu wlochow bo królują takie kartonowe skladaczki wżółtym kolorku.
U nas zarobki jeszcze nie ten teges ale praca jest..
Cytuj
 
 
0 #11 Pierdziuch 2016-10-15 18:52
Syf to placenie zblizeniowe..... zero bezpieczeństwa. pieniadz wirtualny a Hakerzy nie spia.....
Cytuj
 
 
0 #10 mdk 2016-10-15 13:59
metody zbliżeniowe są początkiem do wprowadzenia znamienia bestii z księgi apokalipsy "I sprawia [tj. Bestia ] ,że wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło
i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia..."
Cytuj
 
 
-3 #9 zirytowany 2016-10-15 02:18
Dlaczego NL jest sto lat za Polska w bankowosci ? 5lat jestem w NL I tu sie wiele nie zmienilo, wiekszosc punktow tylko Maestro honoruje. To jest niepowazne, egoistyczne I nie wiem jeszcze jakie. Ludzie z calego swiata tu mieszkaja I nie kazdy ma konto w Ing, Rabobank czy Abn amro gdzie wydaja Maestro. Na Calum swiecie masz honorowane minimum MasterCard I Visa a tu tylko Maestro
Cytuj
 
 
-1 #8 kurde bele ukulele 2016-10-14 17:15
Nasze pieniądze przez takie " łatwe " sposoby są coraz mniej bezpieczne..... tak samo jak parkomaty bez pinu itp. Wszystko takie łatwe proste, przesył danych , ale hakerzy nie śpią też napewno ......
Cytuj
 
 
-1 #7 Justa 2016-10-14 14:50
Ha ha torbę to ty bujasz dla ***ow i to za darmo ha ha pedale
Cytuj
 
 
+1 #6 justa 2016-10-14 13:33
Ha ha ,zal mi takich ludzi jak ty . Widze, ze ciężko masz w zyciu. Coz nikt nie mowil ze będzie lekko dla takich nieudacznikow jak ty. A kuchnia to królestwo mojego meza. Nie pozdrawiam- dzbanie niedouczony.
Cytuj
 
 
0 #5 Pepcо 2016-10-14 11:13
Cytuję Wiktor:
Ciekawe skąd takie wnioski ?




Głównie chodzi o płatności kartą - daleko w tyle, a płatności zbliżeniowe dopiero co wchodzą, gdzie w PL już od wielu lat to funkcjonuje bezproblemowo. Z resztą Polska była jednym z pierwszych krajów, które to wprowadziły i rozpowszechniły na masową skalę.
Poza tym mam porównanie, niebo a ziemia na korzyść Polski.
Cytuj
 
 
-6 #4 Pepcо 2016-10-14 11:06
Cytuję Justa:
W czarnej dupie to ty jestes , byłeś i będziesz. Amen




Zamknij руsk, jak nie wiesz o co chodzi i do kuchni.
Cytuj
 
 
+1 #3 Wiktor 2016-10-14 10:51
Cytuję Pepcо:
W NL płatności kartą i bankowość są głęboko w czarnej duріе

Ciekawe skąd takie wnioski ?
Utrzymanie konta i operacje - tańsze niż w Polsce.
Obsługa - bez porównania lepsza. Jesteś mile widzianym klientem, a nie niepotrzebnym petentem.
Ale oczywiście każdy ma prawo do własnych wniosków, nie koniecznie trafnych.
Cytuj
 
 
+4 #2 Justa 2016-10-14 10:11
W czarnej dupie to ty jestes , byłeś i będziesz. Amen
Cytuj
 
 
-5 #1 Pepcо 2016-10-14 09:59
W NL płatności kartą i bankowość są głęboko w czarnej duріе
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki