Ponad pół miliona mieszkańców Holandii narzeka na samotność

Archiwum '16

fot. Shutterstock

W Holandii samotność doskwiera częściej mężczyznom niż kobietom, wynika z badania przeprowadzonego przez niderlandzkie Główne Biuro Statystyczne CBS.

W ankiecie przeprowadzonej przez CBS wzięło udział ponad 7.500 osób. Uczestnikom zadano sześć pytań dotyczących samotności. Na podstawie ich odpowiedzi CBS doszło do wniosku, że samotność jest poważnym problemem w przypadku 4% mieszkańców Holandii w wieku co najmniej 15 lat.

Mężczyźni czują się częściej samotni niż kobiety. Z badania CBS wynika, że w Holandii na samotność narzeka ok. 330.000 mężczyzn oraz 220.000 kobiet.

Także wiek odgrywa tu istotną rolę. Im dana osoba starsza, tym większe zagrożenie samotnością. Wśród osób w wieku 15-25 lat na samotność skarży się jedynie 2%, a wśród mieszkańców Holandii starszych niż 74 lata jest to już 7%, informuje CBS.



28.09.2016 ŁK Niedziela.NL



Komentarze 

 
-1 #1 holandia 2016-09-28 11:52
trzeba się będzie wziąć za Holendra
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki