Holandia: Policjant z Hagi oskarżony o kradzież… pieniędzy z mandatów

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Obecnie 41-letni mężczyzna miał w 2012 i 2013 roku przywłaszczyć sobie pieniądze z trzech wypisanych przez niego mandatów – uważa prokuratura.

Pracujący dla haskiej policji funkcjonariusz wystawił mandaty osobom, które nie mieszkały w Holandii i które w związku z tym zapłaciły mu gotówką, opisuje lokalny portal omreopwest.nl. Według prokuratury funkcjonariusz następnie przywłaszczył sobie te pieniądze.

Adwokat oskarżonego uważa, że było inaczej. – Kwot tych faktycznie nie znaleziono w policyjnym systemie, ale to nie musi oznaczać, że mój klient przywłaszczył sobie te pieniądze. – powiedział adwokat cytowany przez omreopwest.nl. 

Poza tym prawnika zdziwiło to, że podejrzany dopiero po trzech latach od tych wydarzeń musi stanąć przez sądem. W tym czasie 41-latek pożegnał się już z pracą w policji. Według adwokata stało się tak również za sprawą oskarżeń o kradzież pieniędzy z mandatów.


14.06.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
-1 #1 Nik 2016-07-14 20:02
CO wy za bzdury wypisujecie
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki