Holandia: Wyzysk młodych ludzi podczas prac sezonowych

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Młodzi ludzie zatrudniani do pracy sezonowej często wykonują obowiązki, których nie powinni. W ciągu ostatnich tygodni związki zawodowe CNV otrzymały w tej sprawie ponad 200 maili i telefonów.

Zdaniem CNV wiele miejsc pracy dostosowuje obowiązku pracowników do ich wieku. Młodzi ludzie nie wiedzą jednak o tym i dlatego często robią rzeczy, których nie powinni.

Na przykład, trzeba mieć co najmniej 15 lat, aby dostarczyć gazety i można robić to najwcześniej od 6 rano. W budownictwie nie mogą być zatrudniane osoby poniżej 16 roku życia, a w miejscach, gdzie ma się do czynienia z toksycznymi substancjami, pracownicy muszą mieć skończone 18 lat.

- Młodym ludziom płaci się zbyt mało, każe się im pracować zbyt długo i wykonywać ryzykowne obowiązki - mówi Piet Fortuin, prezes CNV Vakmensen.


29.06.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
-2 #6 raf 2016-06-29 20:13
w Polsce 6 zł wescie przestańcie się ponizać . Żal tyłek ściska . Gadanie Holendrom jak w Polsce ciężko ze 200e miesięcznie itp. Smieje się z Was wszystkich ? W Polsce jest kasa trzeba chcieć i umiec tutaj jest praca ale trzeba chcieć umiec gadac mniec kursy być obrotnym krecic się . Nie tylko agencje pracy istnieja nie tylko szklarnie szparagi i buraki mniejcie Honor . Tydz temu spotkałem Rodaka Cytuje : Do you spek English ? Yes . Nice you now wher is sklep ? Wytłumaczylem pomogłem szkoda mi że codziennie musze słuchać o Polakach coś zlego . Kurde Szacunek ludzie . Polska Walcząca
Cytuj
 
 
+1 #5 Michalu 2016-06-29 15:10
Nie oplaca sie w Holandii pracowac przez biuro pracy za mniej niz 550-600 euro, zarabiajac mniej nie wiem czy by starczylo na bierzace potrzeby plus jakies wakacje raz... czasem dwa razy do roku.
Cytuj
 
 
0 #4 Iwona 2016-06-29 15:03
Cytuję Prawda:
Mlodzi ludzie często pracują tak samo cięzko jak ludzie nie na tzw " wiekówce " a dostaja o wiele mniej pieniedzy. Szkoda zycia tu na wiekówce.Lepiej pojechac sobie w Pl gdzies nad morze i zarobic i się przy okazji pobawić niż tyrać jak wół za 150 e/tydz

A wiesz ile zarabiaja mlodzi ludzie nad morzem w PL? 4-5zl za godzine!!! Jak ktos dostanie 6-7zl to juz jest duzo!!! Moja kolezanka ma stragan na wakacje nad morzem i mowi ze ludzie tam sie ciesza jak da im 6zl/h.
Cytuj
 
 
+5 #3 Prawda 2016-06-29 14:37
Wiekówka w Holandii jest po to aby młodzi ludzie zamiast iść do pracy w młodym wieku jak najdłużej się uczyli. i wtedy kadrę pracowniczą zasilają szeregi młodych ludzi z Polski
Cytuj
 
 
-4 #2 Piotr 2016-06-29 14:17
niedawno byl artykul o tym... w niektorych gminach juz zniesli wiekowke ;]
Cytuj
 
 
+10 #1 Prawda 2016-06-29 13:43
Mlodzi ludzie często pracują tak samo cięzko jak ludzie nie na tzw " wiekówce " a dostaja o wiele mniej pieniedzy. Szkoda zycia tu na wiekówce.Lepiej pojechac sobie w Pl gdzies nad morze i zarobic i się przy okazji pobawić niż tyrać jak wół za 150 e/tydz
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki