Paliwo w Holandii drogie w porównaniu z resztą UE

Archiwum '16

fot. Shutterstock

ANWB, organizacja zrzeszająca holenderskich posiadaczy samochodów, porównała ceny paliw w Holandii oraz w innych europejskich krajach, często odwiedzanych przez niderlandzkich kierowców. Okazuje się, że Holandia jest pod względem cen paliw wyraźnie droższa niż np. Niemcy czy Polska.  

Z analiz wynika, że pod względem cen paliw Holandia należy do drogich państw. W Holandii za benzynę płaci się średnio około 1,61 euro za litr, informuje ANBW. We Francji i Niemczech za benzynę kierowcy płacą średnio o 26 eurocentów na litrze mniej niż w kraju wiatraków. Także w sąsiedniej Belgii jest taniej (o 23 eurocenty na litrze).

W popularnej wśród niderlandzkich turystów Hiszpanii ceny benzyny są jeszcze niższe niż we Francji czy Belgii i wynoszą o 44 eurocentów mniej niż w Holandii. Podobnie jest w Austrii, gdzie za benzynę zapłacimy o około 47 eurocentów mniej niż na holenderskiej stacji benzynowej. Także w Polsce jest relatywnie tanio: za benzynę 95 kierowcy płacą tu średnio 0,95 euro, czyli aż o 66 eurocentów mniej niż w Holandii.

Jedynie w przypadku Włoch różnica w cenach z Holandią jest niewielka, ale i tam jest nieco taniej (o 4 eurocenty) – informuje portal nu.nl.  

Również jeśli chodzi o ceny oleju napędowego Holandia wydaje się być drogim europejskim krajem.  W Holandii litr oleju napędowego kosztuje średnio 1,25 euro, a we Francji jest to 1,21 euro, w Niemczech 1,12 euro, a w Polsce 0,88 euro. Są jednak w Europie kraje, gdzie za olej napędowy zapłacimy więcej niż w Holandii. Do takich państw należą m.in. Wielka Brytania (1,42 euro za litr), Włochy (1,41 euro za litr), Szwajcaria (1,35 euro za litr) czy Dania (1,28 euro za litr).


21.06.2016 ŁK Niedziela.NL

Komentarze 

 
+2 #12 Daria 2021-02-25 20:50
Do Mikun

Masz totalna racje!
Ja mieszkam w NL od 20 lat
Akurat pracuje w dobrej firmie wiec nie narzekam.
Ale pracowalam 8 lat jako ZZP za gòwniane pieniadze
Ale nie tylko ja. Wszyscy ZZP z roznych krajow takze Holendrzy
Tutaj jest wyzysk! Pozdrawiam i zycze powodzenia w PL
Cytuj
 
 
-1 #11 Zdzisiek 2016-06-23 20:39
Juz zmieniasz nick pajacu z Gdanska? Zabolalo? Ma bolec nieudaczniku.
Cytuj
 
 
+2 #10 Zdzisiek 2016-06-23 20:12
***u z Gdanska, nieudaczniku. Nie mam nic wspolnego z budownictwem. Chcialbys mieć prace taka jaką ja mam. Palancie, jestes za cienki, nie ten poziom buraczku. Trzeba byc naprawde nieducznikiem zeby emigrowac z tak duzego miasta jak Gdansk. Bujaj wora fizolu.
Cytuj
 
 
+2 #9 Mikun 2016-06-23 19:42
Cytuję Zdzisiek:
Co to znaczy postawią dwie? Kto, oni, czy on sam dwiema rękoma?? Kto skasuje 20tys? Wlasciciel firmy, a robolom zaplaci 3000 PLN zlotych. Nie pij dzisiaj juz.

Sam postawi z jednym pomocnikiem . Teraz wszystko już zmechanizowane nawet tynki kładą przez agregat nie to co polskie ZZP- rowcy busiarze liżą ręcznie ściany rekami i językiem ze swoimi ludźmi za stawki dwa razy niższe od Holendrów . Pomocnik weźmie 7 tys zł a murarz 13 tys zł . Tak że lizać jęzorami ściany uchodźcy z Polski za 20 euro za metr he he he
Cytuj
 
 
-4 #8 Zdzisiek 2016-06-23 19:33
Co to znaczy postawią dwie? Kto, oni, czy on sam dwiema rękoma?? Kto skasuje 20tys? Wlasciciel firmy, a robolom zaplaci 3000 PLN zlotych. Nie pij dzisiaj juz.
Cytuj
 
 
+4 #7 Mikun 2016-06-23 18:48
Cytuję do Janek:
Cytuję Janek:
Gaz najdroższy, bęzyna najdroższa, jedzenie najgorsze, kobiety najbrzydsze.Masakra.


Jedź do Polski, tam będzie Ci lepiej.

Człowieku nawet nie wiesz jaką kasę budowlańcy trzepią w Polsce . Budowlańcy za kondygnacje biorą 20 tys . zł ( 5 tys euro ) i w ciągu miesiąca postawią dwie . A wy ***ecie za 15 euro u Polaczka wyzyskiwacza i myślicie że jesteście kozacy. Popatrz jakimi furami jeżdżą budowlańcy w Polsce ? A w Holandii busami zzp-rowy i na czaro zatrudniają (Murzynowo:) i nieudacznicy . Dobry fachowiec w Polsce się dorobi i nie musi być zzp- rowcem i uchodźcą zarobkowych , który za zaniżone stawki wali i dla Holendrów jest drugą kategorią człowieka .
Cytuj
 
 
-6 #6 do Janek 2016-06-23 18:41
Cytuję Janek:
Gaz najdroższy, bęzyna najdroższa, jedzenie najgorsze, kobiety najbrzydsze.Masakra.


Jedź do Polski, tam będzie Ci lepiej.
Cytuj
 
 
-1 #5 anonymouss 2016-06-23 07:06
No właśnie! Skoro jestesmy w "unii" dlaczego w Holandii paliwo jest drogie i jeszcze zadaja oplacania podatku drogowego (balastingdienst)?

Czy to nie jawne oszustwo ?!
Cytuj
 
 
-3 #4 Czytelnik 2016-06-22 22:54
Komentarz usunięty. Nie na temat.
Cytuj
 
 
+7 #3 Piotr 2016-06-22 12:59
Cytuję Pablo:
Polska cena paliwa zawiera podatek drogowy. W Holandii trzeba go oplacac dodatkowo. Czyli wyjdzie sporo więcej niż 66 centow

Tak tylko porownaj sobie drogi tu i tam... w Polsce jak juz zobaczysz kawalek autostrady to i tak platnej...
Cytuj
 
 
-8 #2 Pablo 2016-06-22 12:08
Polska cena paliwa zawiera podatek drogowy. W Holandii trzeba go oplacac dodatkowo. Czyli wyjdzie sporo więcej niż 66 centow
Cytuj
 
 
+10 #1 Janek 2016-06-21 20:49
Gaz najdroższy, bęzyna najdroższa, jedzenie najgorsze, kobiety najbrzydsze.Masakra.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki