Holandia: Policja zastrzeliła nieuzbrojonego mężczyznę

Archiwum '16

fot. EggHeadPhoto / Shutterstock.com

Przy zwłokach domniemanego rabusia nie znaleziono żadnej broni. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Beatrixpark w Schiedam. Sprawę bada policja z Rotterdamu oraz Rijksrecherche, funkcjonariusze zajmujący się wewnętrznymi dochodzeniami.

Zastrzelony mężczyzna został zidentyfikowany jako 21-letni Capelle aan den IJssel. Według prokuratora, funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie mężczyzny, który twierdził, że został okradziony, a podczas napadu padły strzały. Człowiek, którego funkcjonariusze znaleźli w parku, zdawał się pasować do opisu przestępcy.

Podczas zatrzymania padły strzały, na wskutek których mężczyzna zginął. Odpowiedzialny za śmierć podejrzanego oficer we wtorek wydał specjalne oświadczenie, a na miejscu zdarzenia zostało przeprowadzone gruntowne śledztwo.

Rzecznik prokuratury ujawnił, że sprawa wciąż jest badana i nie ustalono jeszcze, czy wina leżała po stronie funkcjonariuszy policji.


02.06.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+7 #4 m 2016-06-03 00:29
W poniedziałek, 30 maja Mitchel Winters (21) został zastrzelony przez policjanta w Beatrix Park w Schiedam, Holandia. Początkowo ogłoszono, że był uzbrojonym rabusiem, co później okazało się nie być prawdą. Obecnie uważa się, że Mitchell sprowokowal swoja śmierć.
W ciągu trzech dni po jego śmierci wiadomości z serwisow informcyjnych oraz Prokuratury sa sprzeczne i niejasne. Jednak wszystkie te fakty wskazują, że śmierć Mitchel jest rezultatem rasowego (czytaj: rasistowskiego) profilowania przez policję. Niepokojący jest fakt, że policjant, który zastrzelił Mitchel nie został przesłuchany w charakterze podejrzanego, ale jako świadek. Policja jest odpowiedzialna za to morderstwo. Faktem jest, że policjant oddał sześć strzałów. Nawet jeśli Mitchell rzeczywiście krzyknął "Shoot"- strzelaj, (co nie jest pewne), to nadal nie usprawiedliwia to morderstwa.
Cytuj
 
 
+6 #3 R2R 2016-06-02 16:40
Cytuję helmud:
w *** [cenzura] psy nie wierne mnie ostatnio na***i na komendzie i nic im nie zrobiono to dziki kraj robio co chco panstwo w panstwie walo do Ludzi jak do kaczek [cenzura] im na grob za to

Czytajac twoje wypociny nasuwa sie mysl ze powinniennes byc lany prewencyjnie co najmniej raz w tygodniu...do skutku!
Cytuj
 
 
+8 #2 barca 2016-06-02 13:00
Capelle aan den IJssel to miejscowosc. co za *** to napisal?
Cytuj
 
 
+9 #1 DSS 2016-06-02 11:50
Dla Policji zycie muchy jest tyle samo warte co życie czlowieka
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki