Holandia: Dwa razy więcej supermarketów otwartych w czasie świąt

Archiwum '15

fot. Shutterstock

W tym roku, podczas świąt Bożego Narodzenia w całej Holandii otwartych będzie prawie 400 supermarketów. To niemal dwa razy więcej, niż w zeszłym roku i cztery razy więcej niż dwa lata temu.

W dniu 25 grudnia, otwartych będzie 388, a następnego dnia nawet 2169 sklepów. Sieci supermarketów, które zgłosiły najwięcej otwartych sklepów, to Albert Heijn i Jumbo.

Choć więcej otwartych supermarketów, to świetna wiadomość dla klientów, związki zawodowe nie są zadowolone z obecnej sytuacji. Zdaniem Michiela Wallaarda z CNV, związku pracowników supermarketów, nie ma potrzeby, żeby sklepy były otwarte w święta Bożego Narodzenia. - Idealnie byłoby, gdyby w te dni wszystkie supermarkety pozostały zamknięte. Ludzie chcą być w czasie świąt z rodziną, a nie w pracy. Teraz istnieje duże ryzyko, że osoby zatrudnione w supermarketach będą zmuszane do pracy w święta - powiedział Wallaard.


17.12.2015 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #7 odzialowy 2015-12-17 19:06
Cytuję Stasiek Mihalkiević:
Marjolka piszesz tu o brudasach z wykończeniówki zarabiających 30 euro /h . Czort z tymi pachołami. To jest nie ważne. Ważne jest że Janusza Korwina Mikke wypuścili z psychiatryka razem z jego świtą pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych. Teraz znowu partia KORWIN jest w komplecie . Tylko nie wiem czy dostali przepustki tylko na święta czy już na stałe.



pan widac tez chcial dolaczyc tylko pana nie zabrali ?? i musial pan zostac w zakladzie do konca leczenia...po wypowiedzi mozna smialo stwierdzic ze leczenie nie pomoglo zapraszamy ponownie
Cytuj
 
 
+1 #6 life 2015-12-17 19:01
Cytuję Mariolka:
JCytuję life:
a od kiedy np muzulmanie maja takie swieta ?? ich to raczej nie dotyczy wiec niech pracuja proste ? a i w sklepach niech sciagaja te chusty bo wyglada to strasznie

Jak muzułmanie mają ściągać swoje chusty bo wygląda to strasznie to niech budowlańcy i wykończeniowcy jeżdżący busami ściągają swoje zapocone i zaplamione farbą łachy. Chwalą się robole że zarabiają 30 euro na godzinę to stać ich i mogą uprać te swoje zapocone kombinezony bo też wygląda to strasznie i na dodatek śmierdzi od nich.



a co ma sprzedawanie w sklepie wspolnego z tym co ty napisalas ?? niskie iq czy chcesz sie dowartosciowac ??
Cytuj
 
 
-14 #5 Budowlaniec 2015-12-17 18:37
Zazdrościsz Mariolka że my budowlańcy zarabiamy ponad 25 euro na godzinę przy malowaniu a ty 10 przy kwiatach czy burakach. Co od Holendra za pomalowanie domu biorą nawet ponad 30 euro Ha ha !!! Żal ci dupsko ściska ha ha . Zobacz jak cię moi koledzy budowlańcy zmiusowali. Pozdrowienia dla chłopaków z budowlanki.
Cytuj
 
 
+8 #4 Stasiek Mihalkiević 2015-12-17 17:44
Marjolka piszesz tu o brudasach z wykończeniówki zarabiających 30 euro /h . Czort z tymi pachołami. To jest nie ważne. Ważne jest że Janusza Korwina Mikke wypuścili z psychiatryka razem z jego świtą pensjonariuszy zakładu dla obłąkanych. Teraz znowu partia KORWIN jest w komplecie . Tylko nie wiem czy dostali przepustki tylko na święta czy już na stałe.
Cytuj
 
 
+16 #3 gusła 2015-12-17 17:30
Muzułmanin i Christmas hehe i jak się cieszą bo mają wolne płatne.
ja w radaman muszę zapierdzielać a oni nie pracują wydajnie bo nie jedzą a teraz jeszcze obchodzą święta Bożego Narodzenia. HMM może gdyby były święta Syna Bożego Jezusa Chrystusa w tytule, to by się odczepili ha ?
Cytuj
 
 
-12 #2 Mariolka 2015-12-17 17:24
JCytuję life:
a od kiedy np muzulmanie maja takie swieta ?? ich to raczej nie dotyczy wiec niech pracuja proste ? a i w sklepach niech sciagaja te chusty bo wyglada to strasznie

Jak muzułmanie mają ściągać swoje chusty bo wygląda to strasznie to niech budowlańcy i wykończeniowcy jeżdżący busami ściągają swoje zapocone i zaplamione farbą łachy. Chwalą się robole że zarabiają 30 euro na godzinę to stać ich i mogą uprać te swoje zapocone kombinezony bo też wygląda to strasznie i na dodatek śmierdzi od nich.
Cytuj
 
 
+13 #1 life 2015-12-17 17:03
a od kiedy np muzulmanie maja takie swieta ?? ich to raczej nie dotyczy wiec niech pracuja proste ? a i w sklepach niech sciagaja te chusty bo wyglada to strasznie
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki