Holandia. Mistrzostwa bezdomnych w piłce nożnej. W Amsterdamie wygrali zawodnicy z Meksyku

Archiwum '15

fot. Shutterstock

W ostatnią sobotę na terenie Museumplein w Amsterdamie zakończyły się 13 rozgrywki Homeless World Cup, na które przybyli bezdomni z całego świata, media i tysiące widzów.

Nietypowe wydarzenie zainaugurowała parada wszystkich graczy, która  pierwszego dnia rozgrywek przeszła przez centrum miasta.  Przez 8 dni, o zwycięstwo walczyło ponad 500 uczestników z 50 krajów. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zwyciężyły drużyny z Meksyku.

Imprezę co roku organizuje fundacja Stichting Life Goals, której podstawowym celem jest przywrócenie bezdomnych do społeczeństwa i wpłynięcie na ich dalszy los. Projekty prowadzone przez fundacje pozwalają odnosić nie tylko sportowe zwycięstwa, ale także inspirują uczestników i wspierają w szukaniu pracy i miejsca do zamieszkania.

Fundacja pomaga nie tylko bezdomnym, ale również reszcie społeczeństwa, które dzięki pasji do piłki nożnej zaczynają interesować się problemem bezdomności i inaczej postrzegają ludzi, którzy są nim dotknięci. Przez 13 lat istnienia, program pomógł 100 000 osób, które dzięki pomocy fundacji powróciły do normalnego życia w społeczeństwie.


24.09.2015 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki