MŚ w piłce ręcznej: Holenderki wygrały z Polkami

Archiwum '15

fot. Shutterstock

Polskie piłkarki ręcznie nie zagrają w finale Mistrzostw Świata. Białe-Czerwone uległy Holenderkom 25-30.

O wyniku piątkowego półfinału (18.12) przesądziła kiepska w wykonaniu Polek pierwsza połowa meczu, przegrana 8-15. W drugiej części gry Biało-Czerwone zdobyły o dwie bramki więcej niż przeciwniczki, ale to było za mało, by odrobić straty.

Polkom nie udało się zrewanżować za porażkę z Holenderkami w fazie grupowej turnieju. Wówczas Biało-Czerwone również wyraźnie przegrały z Holenderkami, 20-31.

- Nie mogę w to uwierzyć, jesteśmy w finale Mistrzostw Świata, to piękne. – mówił po zwycięstwie nad reprezentacją Polski wzruszony trener Holenderek, Henk Groener, cytowany przez portal nu.nl.

- Początek meczu był oczywiście fantastyczny, ale wszyscy wiedzą, że Polska nigdy się nie poddaje. Zobaczyliśmy to w drugiej połowie. W pewnym momencie zaczęły się do nas coraz bardziej zbliżać. Mamy na szczęście wystarczająco dużo umiejętności, by mimo wszystko dowieźć zwycięstwo do końca – cieszył się szkoleniowiec reprezentacji Holandii.

W drugim półfinale zdecydowała dogrywka i Norwegia wygrała z Rumunią 35-33. W niedzielę 20 grudnia Polki powalczą więc o brąz z reprezentacją Rumunii (początek godz. 14.45). Tego samego dnia o tytuł mistrzyń świata Holenderki zagrają z Norweżkami (początek godz. 17.15).   


19.12.2015 ŁK Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki