Holandia: Polak (23 l.) oskarżony o morderstwo rodaka

Archiwum '15

Sąd przedłużył o co najmniej dwa tygodnie tymczasowy areszt. fot. Shutterstock

Sąd przedłużył o co najmniej dwa tygodnie tymczasowy areszt 23-latka, którego oskarża się o to, że w piątek 15 maja zabił swego rodaka, pracującego w tej samej firmie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w firmie Vriesekoop Poultryprocessing zajmującej się przetwórstwem mięsa w miejscowości Rosmalen, niedaleko s’ Hertogenbosch, informuje lokalny portal omroepbrabant.nl.  

W budynku przy ulicy Biestkampweg w godzinach pracy 23-latek, mieszkający w Oss, miał zaatakować ostrym narzędziem jednego ze współpracowników, także Polaka. Na miejscu pojawiło się wielu policjantów, karetki, a także helikopter. Nie udało się jednak uratować ranionego mężczyzny.       

Napastnik uciekł z miejsca tragedii, ale został szybko odnaleziony i aresztowany. Jak informują media we wspomnianej firmie pracuje wielu Polaków, co do czasu przybycia tłumaczy utrudniało komunikację z ewentualnymi świadkami zdarzenia.

W poniedziałek 18 maja sąd przedłużył areszt tymczasowy oskarżonego 23-latka. Policja i prokuratura nie informują na razie o szczegółach zdarzenia i o tym, co kierowało sprawcą.



23.05.2015 ŁK Niedziela.NL

Komentarze 

 
-1 #28 ad 2015-05-25 13:27
wanda żeby ci wypadł najpierw ci musi włożyć
Cytuj
 
 
+1 #27 Wanda 2015-05-25 12:12
Jest wyjście z tego wszystkiego
Nie pasuje w Nl to wypad do Polski ćpuny
Cytuj
 
 
+2 #26 Donatan 2015-05-24 16:09
Oderwani od rzeczywistości lepiej pasuje do tego o czym piszesz. Przez agencje pracy w Holandii pracują wszyscy, nie tylko Polacy, problem mają obecnie też Holendrzy bo 85% zatrudnionych w firmach logistycznych to obcokrajowcy, którzy przyjadą na trzy, sześć miesięcy i wracają do swoich domów, żyjąc za zarobione tu pieniądze, euro w Polsce dobrze stoi więc godzą się na wszystko. Kryzys to medal, który ma dwie strony, dla jednych upadek a dla drugich sukces!
Cytuj
 
 
0 #25 ad 2015-05-24 14:31
ty naprawdę jesteś oderwany od rzeczywistości i widać nie masz bladego pojęcia o życiu tutejszej emigracji to co piszesz to dla tych ludzi jest to abstrakcja nie mająca nic wspólnego z ich życiem w Holandii jest około pół miliona polaków 1procent z nich ma stałą umowę o pracę około 3procent jest na zasadach samozatrudnienia i pracuje jako podwykonawcy 1procent zajmuje się biznesem czyli prowadzi handel lub warsztaty usługowe czyli 25tyś polaków sobie tu radzi dobrze a reszta czyli około 475tyś ludzi pracuje przez agencję czyli jako mięso armatnie czy teraz rozumisz skalę problemu.
Cytuj
 
 
+2 #24 Donatan 2015-05-24 14:14
Pranie mózgów, obóz pracy... Nie to jest najgorsze, gorsze jest to że sami sobie to robimy, wierzymy w to, że jesteśmy ograniczeni i dyskryminowani bo jest wygodniej. Z takiego myślenia rodzą się następne patologie, stajemy nie za sobą a przeciw sobie, gdzie dochodzi do dramatu takiego jak parę dni temu miał miejsce. Takim podejściem i akceptowaniem swojej postawy może być tylko gorzej.
Cytuj
 
 
+3 #23 ad 2015-05-24 14:00
Donatan 75procent ludzi już w Polsce postawionych jest przez agencję w trzecim świecie nie rozumisz tego ci ludzie skutecznie są izolowani przez agencję gdzie znajdują się hotele agencji w ustronnych miejscach a czemu żeby izolować ludzi drugi etap to pranie mózgów przez pracowników agencji wprowadzanie strachu i psychozy utrzymywanie ciągle ludzi w stanie niepewności o pracę wymyślanie różnych kar finansowych służy dalszemu uzależnieniu tych ludzi od agencji takie coś ma po prostu nazwę .OBÓZ PRACY.
Cytuj
 
 
+2 #22 Donatan 2015-05-24 13:41
Mieszkamy w Holandii, naszymi sąsiadami są Holendrzy, mówimy sobie dzień dobry, czasami mając czas rozmawiamy dłużej. Pracujemy w różnych firmach i na różnych stanowiskach w otoczeniu ludzi z różnych krajów. Rozmawiamy najczęściej w języku angielskim, ale też uczymy się holenderskiego. Niepokojącym i niepożądanym jednak jest zjawisko, które właśnie tu na tym portalu się pojawia. Nie stawiajcie się sami w kolejce do trzeciego świata, możecie żyć tak jak sami chcecie. Dokonujecie wyboru tak jak każdy, ale za ten wybór też sami odpowiadacie.
Cytuj
 
 
0 #21 ad 2015-05-24 13:29
Cytuję Donatan:
Kto tu w końcu jest dyskryminowany? Kto wkręca Was w taką patologię myślenia? Dlaczego zamiast zająć się poprawieniem swojej sytuacji spadacie w dół ciągnąc za sobą innych? Czy jest tu ktoś kto zechce włączyć się zmianę kierunku tego błędnego koła?

a wiesz co to walka z wiatrakami?
Cytuj
 
 
+2 #20 ad 2015-05-24 13:28
Nie licz na solidarność narodową ci ludzie tu będący co najwyżej solidarnie wykopią cię z roboty bo rozumowanie tu jest proste ty wylecisz więcej pracy dla nich smutne ale prawdziwe zobacz jak tu zachowują się ludzie z polski co wyprawiają w jakich warunkach żyją i w jakich dzielnicach i będziesz miał pełny obraz emigracji w Holandii
Cytuj
 
 
0 #19 Donatan 2015-05-24 13:23
Kto tu w końcu jest dyskryminowany? Kto wkręca Was w taką patologię myślenia? Dlaczego zamiast zająć się poprawieniem swojej sytuacji spadacie w dół ciągnąc za sobą innych? Czy jest tu ktoś kto zechce włączyć się zmianę kierunku tego błędnego koła?
Cytuj
 
 
0 #18 Tomek68 2015-05-24 13:11
Przerażające jest to co tu czytam. Brak jakiejkolwiek solidarności narodowej, brak zrozumienia. Każdy ma prawo do własnych wyborów i tyle. Ja jestem w NL i też robiłem przez agencję ponad 1.5 roku ale niestety teraz muszę czekać 6 miesięcy na ponowne zatrudnienie. To jest patologia.To, że oni (Holendrzy) nas nie szanują, nie oznacza, że my nie powinniśmy się szanować.
Cytuj
 
 
0 #17 ad 2015-05-24 12:18
andzielika tu nikt się nie ogarnie bo oni są zaszczuci w pracy przez agencje żyją w ciągłym stresie i na chaju oraz brak seksu miłości troskliwości to wszystko zabija w tych ludziach człowieczeństwo mają tylko przed oczami widmo zwolnienia oraz zakodowane że musi w każdy dzień zbierać tony pomidorów lub papryki jedna myśl tylko kołacze się im w głowach jak przetrwać dzień w pracy za pięć euro i kogo z niej wyrzucić żeby było miejsce dla niego i ty chcesz żeby tacy się ogarneli nie bądż śmieszna.
Cytuj
 
 
+3 #16 Andzelika 2015-05-24 10:50
Ludzie ogarnijcie się a nie ciśniecie się cały czas , tak wlasnie zachowują się polaczki , patologia :( niestety,,
Cytuj
 
 
0 #15 Donatan 2015-05-23 19:28
Cytuję anna g.:
Pijacy.cpuny.[cenzura] i zlodzienie ...tu sie szmaci a w pl pania/a zgrywa...bez pozdrowien!!wstyd!!!!

Ocenisz innych, zmień siebie. Wystarczy na początek słownictwo i styl,zyczę powodzenia.
Cytuj
 
 
0 #14 anna g. 2015-05-23 18:34
Pijacy.cpuny.*** i zlodzienie ...tu sie szmaci a w pl pania/a zgrywa...bez pozdrowien!!wstyd!!!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki