HOLANDIA: Banknot 500 euro wyjdzie z obiegu?

Archiwum

Holenderska Partia Pracy chce aby banknot w wysokości 500 euro został wycofany z użytku. Według parlamentarzysty Nijboera tak wysokie nominały wykorzystywane są najczęściej w świecie przestępczym i bardzo rzadko używane w codziennych płatnościach.

Parlamentarzysta wskazuje jako przykład USA i Kanadę gdzie wysokiej wartości banknoty zostały wycofane z obiegu z powodu nadużyć kryminalnych. W wyniku tego posunięcia dilerzy narkotykowi przejęli euro jako swoją walutę porzucając dolary. O wiele łatwiej jest przewieźć niezauważalnie milion euro niż odpowiednik tej wartości w dolarach, na które potrzebnych byłoby przynajmniej kilka walizek.

(SzZ), Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #1 EdEk 2013-02-01 12:09
Niech biją monety w złocie i wpuszczą do obiegu co to za różnica.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki