Szef holenderskiego Instytutu Zdrowia odchodzi na emeryturę

Holandia

Fot. Shutterstock, Inc.

Szef Instytutu Zdrowia Publicznego RIVM, Jaap van Dissel, który stał się jedną z najbardziej publicznych twarzy w czasie pandemii koronawirusa, przechodzi na emeryturę – potwierdzili przedstawiciele RIVM.

65-letni Van Dissel w przyszłym roku osiągnie wiek emerytalny. Instytut ma nadzieję na powołanie jego następcy w IV kwartale 2023 roku – wynika z treści ogłoszenia opublikowanego przez resort zdrowia w celu znalezienia nowego szefa RIVM.

Van Dissel kieruje centrum RIVM ds. zwalczania chorób zakaźnych, które zatrudnia około 600 pracowników. Zajmuje to stanowisko od 2013 roku.

W 2020 roku stał się osobą publiczną jako główna twarz RIVM w czasie konferencji prasowych i debatach telewizyjnych na temat koronawirusa. Wielokrotnie otrzymał również groźby od zwolenników teoretyków spiskowych dotyczących Covid-19. Jednemu ze sprawców grozi obecnie kara 4 lat pozbawienia wolności.

31.03.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki