Holandia: Po 63 latach nieobecności do parku narodowego powróciły wydry!

Holandia

Fot. Shutterstock, Inc.

„Dobre wieści. Wydry z pewnością powróciły do Biesbosch po raz pierwszy od 1960 roku!” – poinformowała w środę, 29 marca, holenderska służba leśna Staatbosbeheer.

Wolontariusze od 2014 roku umieszczają kamery przyrodnicze w parku narodowym Biesbosch, aby dowiedzieć się więcej o obecności i rozmieszczeniu ssaków w parku. „Ale oczywiście także w nadziei na zauważenie obecności wydry. Lata cierpliwości zostały nagrodzone. To piękne!” — poinformowali przedstawiciele Staatsbosbeheer, publikując wideo na Facebooku.

Według służb leśnych, park Biesbosch idealnie nadaje się dla wydr. Zwierzę ma tam dużo schronienia, pożywienia i spokoju. „Czekaliśmy tylko, aż wydra przekroczy śmiertelnie niebezpieczne bariery na autostradzie. W końcu to piękne zwierzę ponownie dotarło do Biesbosh!” - podsumowano.

30.03.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki