Holandia: Już wkrótce na największych dworcach kolejowych automaty do zwracania butelek i puszek

Holandia

fot. Shutterstock, Inc. / zdjęcie ilustracyjne

Od września na pięciu największych dworcach kolejowych w kraju pojawią się automaty, w których podróżni będą mogli zwracać plastikowe butelki lub puszki – poinformowało przedsiębiorstwo kolejowe NS.

Podróżni będą mogli otrzymać 15 centów depozytu za butelkę za pośrednictwem Tikkie, skanując kod QR na maszynie. Automaty będą przystosowane także do zwracania puszek, za które od przyszłego roku mieszkańcy Holandii również będą mogli otrzymywać zwrot środków.

„Chcemy, aby do 2040 roku nasze stacje były pozbawione odpadów. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy zaoferować podróżnym to innowacyjne podejście. Przyczyni się ono do stworzenia czystszych stacji, zapewniających podróżnym wygodę (...)” – poinformowała Anneke de Vries, dyrektor ds. stacji w NS.

NS planuje zainstalować 17 maszyn na 5 największych dworcach kolejowych, czyli w: Amsterdamie, Utrechcie, Rotterdamie, Hadze i Eindhoven. Docelowo NS planuje zainstalowanie automatów na 50 stacjach.

08.04.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki