[ENG] By using this website you are agreeing to our use of cookies. [POL] Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies [NED] Door gebruik te maken van onze diensten, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. OK

Od września na pięciu największych dworcach kolejowych w kraju pojawią się automaty, w których podróżni będą mogli zwracać plastikowe butelki lub puszki – poinformowało przedsiębiorstwo kolejowe NS.
Podróżni będą mogli otrzymać 15 centów depozytu za butelkę za pośrednictwem Tikkie, skanując kod QR na maszynie. Automaty będą przystosowane także do zwracania puszek, za które od przyszłego roku mieszkańcy Holandii również będą mogli otrzymywać zwrot środków.
„Chcemy, aby do 2040 roku nasze stacje były pozbawione odpadów. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy zaoferować podróżnym to innowacyjne podejście. Przyczyni się ono do stworzenia czystszych stacji, zapewniających podróżnym wygodę (...)” – poinformowała Anneke de Vries, dyrektor ds. stacji w NS.
NS planuje zainstalować 17 maszyn na 5 największych dworcach kolejowych, czyli w: Amsterdamie, Utrechcie, Rotterdamie, Hadze i Eindhoven. Docelowo NS planuje zainstalowanie automatów na 50 stacjach.
08.04.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.
(kk)
| < Poprzednia | Następna > |
|---|
![]() Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię |
![]() Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia |
![]() Kryzys zaufania w holenderskiej prokuraturze. Grupa pracownicza rozwiązała się w proteście |
![]() Małpa uciekła z Beekse Bergen. Przepłynęła fosę, która miała być nie do pokonania |
Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione
Kat. Tłumacze
więcej na ogłoszenia.niedziela.nl
Kat. Transport - busy
więcej na ogłoszenia.niedziela.nl