Holandia: Ponad dwa lata więzienia za kradzież kart Pokemon!

Holandia

Fot. Angelina Pilarinos / Shutterstock.com

W miniony poniedziałek (14 lutego) trzech mężczyzn z Lelystad zostało skazanych na 2,5 roku pozbawienia wolności za kradzież wartościowych kart Pokemon.

Zakończył się proces w sprawie kradzieży cennych kart. W grudniu 2020 roku zostały one skradzione z domu kolekcjonera w Kampen, który wcześniej wystawił je na sprzedaż. Dwaj mężczyźni podający się za kupców umówili się z nim na transakcję, mówiąc mu, że zapłacą za karty telefonem. Zamiast tego, zamknęli mężczyznę w szafie i odjechali z miejsca zdarzenia. To 29-letni Bart G. i 28-letni Sjagalio K. Z kolei 30-letni Fahad Al-A. był najprawdopodobniej szefem całej operacji, choć sam nie odwiedził domu kolekcjonera. Możliwe, że to on sprzedał część kart we Francji.

Prokurator zażądał stosunkowo wysokiej kary za kradzież, bo aż 4 lat pozbawienia wolności dla wszystkich podejrzanych, ale sąd skazał mężczyzn na 2,5 roku pozbawienia wolności.

Karty Pokémon są często celem złodziei, zaś bardzo rzadkie egzemplarze są sprzedawane za dziesiątki tysięcy euro. Wartość jednej karty wynosi około 1 tysiąca euro.

15.02.2022 Niedziela.NL // fot. Angelina Pilarinos / Shutterstock.com

(kk)



Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki