Holandia, Biznes: Problem holenderskich firm i agencji pośrednictwa? Brak rąk do pracy!

Biznes

fot. Shutterstock

W drugim kwartale tego roku co czwarty przedsiębiorca w Holandii narzekał na brak wystarczającej liczby pracowników. W przypadku agencji pośrednictwa pracy na braki kadrowe wskazuje ponad połowa z nich.

Już od kilku lat holenderska gospodarka stosunkowo szybko się rozwija, wskaźnik nastrojów przedsiębiorców jest pozytywny, a więcej ludzi znajduje pracę. Obecnie stopa bezrobocia wynosi już tylko 3,3%. Pięć lat temu bezrobotnych w Holandii było ponad dwa razy więcej.

Niskie bezrobocie cieszy, ale dla wielu firm oznacza również problem – wynika z analizy przeprowadzonej przez Główne Biuro Statystyczne CBS. Już od połowy 2018 roku około 25% niderlandzkich firm wskazuje na to, że z powodu braku wystarczającej liczby odpowiednio wykwalifikowanych pracowników rozwijają się one wolniej niż wynosi ich potencjał.

Szczególnie mocno na brak pracowników narzekają agencje pośrednictwa pracy (uitzendbureaus). Ponad połowa z nich boryka się z tym problemem. Podobnie jest w przypadku agencji ochroniarskich.

Także w sektorze komunikacji, gastronomicznym i hotelarskim, branży logistycznej, w transporcie oraz w budownictwie ponadprzeciętnie wielu przedsiębiorców narzeka na brak pracowników, pokazują dane CBS.


16.05.2019 Niedziela.NL

(łk)


Komentarze 

 
0 #10 Jolanta. 2019-05-17 14:08
Szczurze w rurz-tys nie tylko glupi,ale zawziecie podly.Brrrrrrr.
Cytuj
 
 
-3 #9 Szczur rurowyDE 2019-05-17 13:16
Za mliko i sery was posprzedawaly solidarności owcy, z olendramy. Czemuś głupi, boś biedny. Czemuś biedny boś glupi
Cytuj
 
 
0 #8 Barbara 2019-05-17 13:13
Czas na zmiany
Cytuj
 
 
0 #7 Beata 2019-05-17 11:59
Bo juz nikt nie chce pracowac za takie smieszne pieniadze I do tego czesto dochodzi jeszcze fatalna atmosfera w pracy.niestety czesto stworzona przez naszych rodakow.Totalna porazka.
Cytuj
 
 
+10 #6 Dr.Ja 2019-05-17 10:36
Rąk do pracy nie brakuje a jedynie jest niedobór frajerów i parobków którzy godzą się tyrać za ochłapy.
Cytuj
 
 
+8 #5 Ela 2019-05-17 10:35
Jakby agencje nie traktowali ludzi jak śmieci to by mieli pracowników. Wyzysk, patologia, oszustwa i zniewaga. Tyle można dostać od agencji
Cytuj
 
 
0 #4 Omg 2019-05-17 07:37
Vca, zzp, doswiadczenie, angielski, podstawy holenderski, nie mam pracy.
Jestem biedakiem.
Cytuj
 
 
+4 #3 Uwe 2019-05-17 00:35
I bardzo dobrze. Za grosze ludzie nie beda pracowali, czy za jakies smieszne pieniadze
Cytuj
 
 
+17 #2 Zibi 2019-05-16 22:45
Praca jest, gorzej z wypłatami za nią
Gdyby dobrze zapłacili (i nie "okradali" i nie oszukiwali ile i na czym tylko mogą), to i chętnych by było pod dostatkiem
Cytuj
 
 
+16 #1 polaczek 2019-05-16 21:15
Praca jest ale nie ma gdzie mieszkać
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki