Świat: Tragedia w Alpach! Lawina zabiła dwóch Holendrów

Świat

Fot. Shutterstock, Inc.

Dwóch Holendrów przebywających w Austrii zginęło w czwartek, 11 kwietnia, po zejściu lawiny w Alpach Ötztalskich. Udało się uratować dwóch innych Holendrów, w tym jednego zabrano do szpitala St. Vinzenz w Zams, oddalonego o około 40 kilometrów od miejsca zdarzenia.

Stan dwóch osób, które odnaleziono żywe, nie jest obecnie znany. Władze regionalne potwierdziły, że ofiary należały do grupy 17 osób z Holandii, które spędzały w okolicy urlop. Osoby te korzystały z pomocy czterech przewodników górskich. Nie są znane szczegóły na temat tożsamości ofiar.

Władze stwierdziły, że grupa prawdopodobnie została zaskoczona przez lawinę, gdy uwolniła się potężna bryła nagromadzonego śniegu i lodu.


11.04.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)

Komentarze 

 
0 #1 Mirek 2024-04-11 19:30
NIebezpieczny to sport. Lepiej wybierać bezpieczne szlaki choć w górach zawsze jakieś ryzyko istnieje nawet latem i bez śniegu, chociażby spadające odłamki.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki