Inwazja komarów w Holandii. „Mogą być niebezpieczne”

Temat Dnia

fot. Shutterstock

Do lata zostało jeszcze wiele miesięcy, ale już teraz w niektórych regionach Holandii mieszkańcy narzekają na komary – poinformował dziennik „De Telegraaf”. M.in. w Hadze, Amsterdamie, okolicach Bredy i na granicy prowincji Geldria i Overijssel obserwuje się wzrost liczby komarów.

Są to owady nieco innego gatunku niż te występujące latem. Komary, z którymi mieszkańcy Holandii obecnie mają do czynienia, nie zapadają w sen zimowy.

Według eksperta Arnolda van Vlieta, na którego powołuje się dziennik „De Telegraaf”, do wzrostu liczby tych komarów przyczyniły się stosunkowo wysokie temperatury.

Komary te bywają niebezpieczne, gdyż mogą przenosić wirus Zachodniego Nilu. – W Holandii tego wirusa jeszcze nie ma, ale w ogrodzie zoologicznym w Berlinie stwierdzono już jego obecność u dwóch sów – powiedział ekspert, cytowany przez „De Telegraaf”. Oznacza to, że wirus, który wcześniej występował jedynie na południu Europy, jest obecny także na północy kontynentu.  

Wirus stanowi zagrożenie przede wszystkim dla osób starszych i z osłabionym układem odpornościowym. W ubiegłym roku wirus Zachodniego Nilu wykryto aż u 1,5 tys. mieszkańców Europy Południowej, szczególnie we Włoszech. Aż 181 osób z tego powodu zmarło. – W porównaniu z poprzednimi latami to wielka epidemia – dodaje ekspert.



08.01.201 ŁK Niedziela.NL

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki