Holandia: 100 tys. kibiców na ulicach Eindhoven! „Wreszcie mistrzostwo”

W poniedziałek na ulicach Eindhoven około 100 tys. ludzi świętowało zdobycie tytułu piłkarskiego mistrza kraju przez PSV. Kibice z miasta Philipsa czekali na ten moment sześć lat.

W niedzielę PSV wygrało na własnym terenie ze Spartą Rotterdam 4-2. Szczególnie pierwsza połowa była emocjonująca, bo to goście już w 8. minucie wyszli na prowadzenie, a na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 2-2.

W drugiej części gry gole dla PSV strzelili Olivier Boscagli i Jordan Teze i wszystko było jasne: to drużyna z Eindhoven sięgnęła w sezonie 2023/2024 po mistrzostwo. Stało się to już na dwie kolejki przez końcem rozgrywek, bo przewaga PSV nad drugim w tabeli Feyenoordem to 9 punktów.

Świętowanie w mieście Philipsa rozpoczęło się już w niedzielę, a w poniedziałek na zaplanowano imprezę na placu Stadhuisplein. Wcześniej trener Peter Bosz i jego podopieczni przejechali autobusem z odkrytym dachem przez centrum miasta, w otoczeniu wiwatujących tłumów.

Według władz samorządowych w świętowaniu mistrzostwa PSV na ulicach Eindhoven wzięło udział aż 100 tys. ludzi. -Ale frekwencja, to fantastyczne - mówił trener Bosz, cytowany przez portal nos.nl.

PSV sięgnęło po tytuł mistrza kraju po raz 25. w historii. W tym roku dominacja ekipy z Eindhoven była bezdyskusyjna. PSV jak dotąd rozegrało 32 mecze ligowe i tylko jeden mecz przegrało. Drużyna z miasta Philipsa wygrywała aż 28 razy i 3 razy zremisowała.

07.05.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.