Holandia, sport: W kraju niepokonani, w Europie bez zwycięstwa. Mieszane nastroje w Eindhoven

We wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z francuskim Lens goście z Eindhoven nie zdołali utrzymać przewagi i ostatecznie tylko zremisowali 1-1.

Po trzech meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów PSV nadal pozostaje bez wygranej. Wicemistrzowie Holandii mają na koncie dwa punkty i zajmują ostatnie miejsce w grupie.

Także Sevilla ma tylko dwa punkty, ale Hiszpanie mają lepszy bilans bramkowy niż PSV. Na czele tabeli grupy B jest Arsenal, który we wtorek wygrał na wyjeździe z Sevillą 2-1. Lens zajmuje drugą pozycję i ma 5 punktów.

Oba gole wtorkowego spotkania Lens-PSV padły w drugiej połowie. Najpierw w 56. minucie prowadzenie gościom z Holandii dał Johan Bakayoko. PSV długo nie cieszyło się z przewagi, bo 9 minut później wyrównującego gola strzelił Elye Wahi.

Do fazy pucharowej LM awansują dwie najlepsze drużyny z grupy. Przed PSV zatem trudne zadanie. Kolejny mecz wicemistrzów Holandii w LM już za dwa tygodnie. PSV zmierzy się wtedy na własnym terenie z Lens. Ewentualna wygrana gospodarzy bardzo poprawiłaby sytuację PSV w grupie i wyraźnie zwiększyłaby szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W lidze holenderskiej drużyna z miasta Philipsa radzi sobie dużo lepiej. PSV jest liderem tabeli Eredivisie i jak dotąd wygrało wszystkie dziewięć spotkań ligowych sezonu. W najbliższą niedzielę PSV zmierzy się w Eredivisie na własnym stadionie z Ajaxem, który w tym sezonie spisuje się fatalnie i zajmuje teraz przedostatnie, 17. miejsce w tabeli.

25.10.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.