Holandia, sport: Ajax znów bez zwycięstwa

W czwartkowym spotkaniu Ligi Europy z AEK amsterdamczycy po raz kolejny nie byli w stanie utrzymać prowadzenia i musieli się zadowolić remisem 1-1.

Także w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy Ajax prowadził, ale ostatecznie wywalczył tylko jeden punkt. Dwa tygodnie temu rywalem stołecznego klubu było Olympique Marseille, a mecz zakończył się remisem 3-3.

Prowadzenie w czwartkowym spotkaniu w Atenach dał Ajaxowi Steven Bergwijn, który w pierwszej połowie wykorzystał jedenastkę. Gola na 1-1 strzelił w 74. minucie Domagoj Vida.

Po raz ostatni kibice Ajaxu ze zwycięstwa cieszyli się 24 sierpnia, kiedy amsterdamczycy wygrali 4-1 z Łudogorec Razgrad. Najbardziej znany holenderski klub od kilku tygodni jest w kryzysie. W krajowej Eredivisie Ajax jest obecnie dopiero na 15. miejscu.

W drugim meczu grupy B Olympique Marseille zremisowało na własnym terenie z Brighton 2-2. Po dwóch kolejkach fazy grupowej AEK ma na koncie 4 punkty, Olympique i Ajax po 2, a Brighton 1.

06.10.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.