Holandia, sport: Red Bull najlepszy dzięki Holendrowi

Max Verstappen wygrał w miniony weekend Grand Prix Japonii i zapewnił zespołowi Red Bull Racing mistrzowski tytuł w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1.

25-letni Holender po raz kolejny nie dał szans rywalom. Verstappen wystartował w niedzielę z pierwszej pozycji i ani na moment nie oddał prowadzenia. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli kierowcy zespołu McLaren: Lando Norris był drugi, a Oscar Piastri trzeci.

-Jesteśmy pełnym pasji, zmotywowanym zespołem, składającym się z ludzi, którzy już od dawna ze sobą współpracują. Poza tym naszym kluczem do sukcesu jest bardzo dobry silnik Hondy i fantastyczny kierowca - powiedział Helmut Marko, szef Red Bulla, cytowany przez portal nu.nl.

Po 15 wyścigach w tym sezonie Verstappen ma na koncie już 400 punktów i wyprzedza kolegę z zespołu Sergio Péreza (223 punktów) i Lewisa Hamiltona (190). Holender wygrał w tym sezonie już 13 wyścigów, a w dwóch pozostałych tryumfował Pérez. Dominacja Red Bulla w tym sezonie Formuły 1 jest bezsprzeczna.

Verstappen będzie mógł zapewnić sobie kolejny indywidualny tytuł mistrzowski już w kolejnym wyścigu. Jeśli za niespełna dwa tygodnie Holender zajmie w Grand Prix Kataru co najmniej szóste miejsce, to ponownie zostanie mistrzem świata.