Holandia, sport: Blamaż Twente w Turcji. Także Polak trafił!

Holenderskie kluby walczące o miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA w czwartek nie zachwyciły. Szczególnie bolesna była porażka Twente z Fenerbahçe 1-5.

Także AZ nie zaimponowało. Klub z Alkmaar jedynie zremisował na własnym stadionie z norweskim SK Brann 1-1. Oba gole padły dopiero w drugiej połowie. Najpierww 59. minucie gola dla gości kupił Niklas Castro, a kilkanaście minut później wyrównał Pandelis Chadzidiakos.

Kwestia awans przed zaplanowanym na przyszły tydzień rewanżem pozostaje więc otwarta. Jeśli AZ odpadnie, to będzie to duże rozczarowanie. W ubiegłym sezonie ekipa z Alkmaar dotarła aż do półfinału Ligi Konferencji. Przegrała w nim z West Ham United, późniejszym tryumfatorem tych rozgrywek.

Jeśli kibice AZ mogli być w czwartkowy wieczór nieco rozczarowani, to fani Twente mogą mówić o wściekłości i upokorzeniu. Klub z Enschede robrze rozpoczął wyjazdowe spotkanie z Fenerbahçe i po 20 minutach prowadził 1-0 dzięki trafieniu Manfreda Ugalde.

Potem było już tylko gorzej. Jeszcze przed przerwą wyrównał holenderski obrońca tureckiego klubu Jayden Oosterwolde, w przeszłości grający dla Twente. Z kolei inny holenderski obrońca Youri Regeer, ale występujący w barwach klubu z Enschede, zobaczył czerwoną kartkę. 20-latek brutalnie sfaulował przeciwnika.

W drugiej połowie grający z przewagą jednego zawodnika gospodarze kompletnie zdominowali graczy holenderskiego klubu. Zawodnicy Fenerbahçe strzelili w tej części gry aż cztery gole, a strzelcem pierwszego był reprezentant Polski Sebastian Szymański.

Zapewne tylko najbardziej optymistyczni kibice Twente wciąż liczą na awans ich klubu do fazy grupowej Ligi Konferencji. Rewanżowe spotkanie na stadionie De Grolsch Veste w Enschede zaplanowano na przyszły czwartek.

Także kibice Legii obejrzeli w czwartek sześć bramek. Stołeczny klub zmierzył się na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland. Legia trzykrotnie przegrywała i za każdym razem odrabiała straty. Remis 3-3 na wyjeździe to nie najgorsza zaliczka przed rewanżem w Warszawie.

25.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.