Holandia, sport: Kiepski początek mistrzów, także Ajax traci punkty

W drugiej kolejce Eredivisie mistrz kraju Feyenoord jedynie zremisował 2-2 ze Spartą. Rotterdamski klub w tej chwili jest dopiero na 12. miejscu w tabeli.

To oczywiście dopiero początek sezonu, więc wyciąganie daleko idących wniosków jest przedwczesne. Mistrzowie kraju w tym sezonie na razie jednak nie imponują.

Rotterdamczycy najpierw przegrali walkę o Superpuchar Holandii (Johan-Cruijjf Schaal) z PSV, a na otwarcie sezonu ligowego jedynie bezbramkowo zremisowali z Fortuną Sittard. Także miniony weekend nie był udany dla kibiców Feyenoordu.

W derbowym starciu ze Spartą mistrzowie kraju do 77. minuty przegrywali 0-2. Oba gole dla gospodarzy zdobył Charles-Andreas Brym. Kontaktową bramkę dla Feyenoordu strzelił Santiago Giménez, a gol na wagę jednego punktu padł dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Jego strzelcem był Leo Sauer.

Również odwieczny rywal Feyenoordu, czyli Ajax Amsterdam, stracił w miniony weekend punkty. Podobnie jak Feyenoord amsterdamczycy zremisowali w Rotterdamie 2-2. Tyle, że ich rywalem był Excelsior.

Po dwóch kolejkach Eredivisie cztery drużyny mają komplet punktów. Najlepszy bilans bramkowy z nich ma AZ, zajmujące dzięki temu pierwsze miejsce w tabeli. Także Twente, Heerenveen i PSV wygrały po dwa mecze.

21.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.