Holandia, sport: Liga Mistrzów w Eindhoven? Jest coraz bliżej!

PSV wygrało we wtorek na wyjeździe 3-1 ze Sturmem Graz i powalczy w play-offach o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Ekipa z Eindhoven w dwumeczu z Austriakami nie miała większych problemów. Tydzień wcześniej wicemistrzowie Holandii wygrali na własnym terenie 4-1.

Początek rewanżowego spotkania nie był jednak dla gości udany. W 26. minucie gola dla Sturmu zdobył William Bøving. Gospodarze z prowadzenia nie cieszyli się długo. W 32. minucie wyrównał Joey Veerman, a w 39. minucie prowadzenie PSV dał Luuk de Jong.

Po pierwszej połowie rewanżu losy dwumeczu wydawały się już rozstrzygnięte. W drugiej części gry nie doszło do niespodzianki, a PSV kontrolowało sytuację. Dzięki bramce z karnego, wykorzystanego przez Ricardo Pepiego, PSV wygrało 3-1.

Rywalem PSV w walce o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów będzie Glasgow Rangers. Szkoci wygrali dwumecz ze szwajcarskim Servette 3-2.

PSV będzie się mogło więc zrewanżować za ubiegłoroczną porażkę. W poprzednim sezonie drużyna z Eindhoven również trafiła na Rangers w ostatniej rundzie walki o miejsce w fazie grupowej LM. Mecz w Szkocji zakończył się wtedy remisem 2-2, ale na własnym terenie PSV przegrało 0-1.

Jeśli PSV tym razem okaże się lepsze od szkockiego klubu, to Holandia będzie mieć dwie drużyny w fazie grupowej LM. Feyenoord, zdobywając mistrzostwo kraju, zapewnił sobie bezpośredni awans do fazy grupowej tych prestiżowych rozgrywek.

Szanse na miejsce w fazie grupowej LM ma także mistrz Polski. Raków Częstochowa wygrał we wtorek na wyjeździe z Arisem Limassolem 1-0 i zwyciężył w dwumeczu 3-1. Przeciwnikiem Rakowa w play-offie będzie FC Kopenhaga.

16.08.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.