Sport: Dwóch holenderskich tenisistów zmierzy się ze sobą w Australian Open!

26-letni Tallon Griekspoor zakwalifikował się do drugiej rundy Australian Open. Oznacza to, że środę, 18 stycznia, zmierzy się z 27-letnim Botic'kiem van de Zandschulp. Po raz pierwszy od 2001 roku dwóch holenderskich tenisistów zmierzy się w tzw. Wielkim Szlemie.

Griekspoor, uznawany za drugiego najlepszego tenisistę w Holandii, pokonał Rosjanina, Pavla Kotowa z wynikami 6:3, 7:6(3), 6:3. Dla 26-letniego tenisisty było to piąte zwycięstwo w tym roku. Zdobył tytuł również w swoim pierwszym turnieju sezonu w Pune w Indiach.

Wcześniej tego dnia Van de Zandschulp pokonał Białorusina, Ilę Iwaszkę, w czterech setach. W rezultacie dojdzie do starcia dwóch Holendrów – po raz pierwszy od 2001 roku dwóch holenderskich tenisistów zmierzy się ze sobą w Wielkim Szlemie.

Griekspoor i Van de Zandschulp spotkali się wcześniej w finale Mistrzostw Holandii w połowie grudnia. W Narodowym Centrum Tenisowym w Amstelveen Van de Zandschulp wygrał z wynikiem 7:6 (5), 7:5.

17.01.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.