Koronawirus: Połowa mieszkańców Holandii nie zamierza przyjąć tej jesieni boostera!

Koronawirus

Fot. Shutterstock, Inc.

Z sondażu zleconego przez stację NOS wynika, że około połowa dorosłych mieszkańców Holandii nie planuje przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciwko koronawirusowi w czasie trwającej, jesiennej kampanii szczepień.

Jak wykazały badania przeprowadzone przez I&O Research, osoby, które nie przyjęły trzeciej dawki szczepionki (czyli pierwszego boostera) zeszłej zimy, prawie dwa razy częściej twierdzą, że odmówią przyjęcia kolejnej dawki przypominającej szczepionki.

Od poniedziałku (19 września) każda osoba w wieku powyżej 12 roku życia może otrzymać dodatkową dawkę szczepionki Pfizer lub Moderna, pod warunkiem, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy nie otrzymała szczepionki przypominającej ani nie została zarażona koronawirusem.

 Nieco ponad 2/3 dorosłych sklasyfikowano jako w pełni zaszczepionych, co oznacza, że otrzymali dwie pierwsze dawki szczepionki w 2021 roku oraz zastrzyk przypominający zeszłej zimy. Około 17% z tych osób powiedziało badaczom, że tej jesieni nie przyjmą dodatkowej dawki lub „jest to mało prawdopodobne”.

Spośród 32% osób, które nie przyjęły dawki przypominającej zimą, 36,1% nie planowało kolejnego zastrzyku w tym roku. Młodzi ludzie są mniej skłonni do przyjęcia jesiennej dawki przypominającej: 44% osób poniżej 35. roku życia, które są w pełni zaszczepione, stwierdziło, że „zdecydowanie” lub „prawdopodobnie” przyjęłyby kolejną dawkę, podczas gdy 32% stwierdziło, że jest to „mało prawdopodobne”.

W grupie wiekowej od 35 do 49 roku życia 22% osób, które zostały w pełni zaszczepione, stwierdziło, że nie zarezerwowałyby lub prawdopodobnie nie zarezerwowałyby szczepienia jesienną dawką przypominającą.


19.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)




Komentarze 

 
-1 #7 Waldemar 2022-09-21 09:00
Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.
Możemy współczuć antyszczepionkowcom i płaskoziemcom i foliarzom, ale nie możemy ich tolerować!!!
Cytuj
 
 
+2 #6 A 2022-09-20 19:11
Też obserwuję taki trend wśród Holendrów. Ciekawe czy rząd rozkręci tubę propagandową tak jak Niemcy, by "zachęcić" obywateli do przyjęcia preparatu.
Cytuj
 
 
0 #5 Wiesław Słaby I 2022-09-20 13:58
Cytuję Wiesław:
Wszystkich niezaszczepionych powinni od razu zwolnić bo żaden inny pracownik nie będzie chciał z nimi pracować. Ja nawet nie chciałbym z nimi rozmawiać a co dopiero pracować. Niech se siedzą w domu na kwarantannie do czasu ich tym razem płatnego zaszczepienia!!!


Wierzę że nie myślisz tak jak piszesz, że to tylko tak dla beki piszesz, w przeciwnym razie jeb*c cie
Cytuj
 
 
-1 #4 Beata 2022-09-20 12:57
Do Wiesława a pan dobrze się czuje wątpię mózg całkiem wyparował ja pracuję z osobami które wzięły zastrzyk i co niestety żałują bo chorują na okrągło na covid oczywiście się testują ja pracuję i jakoś chora nie jestem a oni owszem więc jak to jest
Cytuj
 
 
-2 #3 Inf 2022-09-20 12:40
Bili cię rodzice?czy tak głupi jesteś .a może psy na ciebie lały .takiej sraczki jaka ty masz to nie ma nikt.kto tobie to imię nadal .bo powinieneś się nazywać ***
Cytuj
 
 
0 #2 bob 2022-09-20 08:59
Cytuję Wiesław:
Wszystkich niezaszczepionych powinni od razu zwolnić bo żaden inny pracownik nie będzie chciał z nimi pracować. Ja nawet nie chciałbym z nimi rozmawiać a co dopiero pracować. Niech se siedzą w domu na kwarantannie do czasu ich tym razem płatnego zaszczepienia!!!

Temu Panu juz podziekujemy ( jestes zasczepiony to jestes chroniony ) szkoda , ze nie ma szczepionki na ludzi bez wyobrazi i racjonalnego myslenia dla ciebie nawet ziemia jest płaska
Cytuj
 
 
-11 #1 Wiesław 2022-09-19 22:22
Wszystkich niezaszczepionych powinni od razu zwolnić bo żaden inny pracownik nie będzie chciał z nimi pracować. Ja nawet nie chciałbym z nimi rozmawiać a co dopiero pracować. Niech se siedzą w domu na kwarantannie do czasu ich tym razem płatnego zaszczepienia!!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki