Mieszkańcy Holandii zaszczepieni preparatem AstraZeneca mogą mieć problem z wjazdem do USA!

Koronawirus

Fot. rafapress / Shutterstock.com

Wciąż nie jest jasne, czy obywatele Holandii (oraz innych krajów Unii Europejskiej), którzy są zaszczepieni obydwiema dawkami szczepionki AstraZeneca, będą mogli wjechać do Stanów Zjednoczonych.

USA ma otworzyć swoje granice w listopadzie, ale wciąż nie wiadomo, jakie zasady będą obowiązywały osoby wjeżdżające do kraju. Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej poinformował, że wciąż oczekuje na dalsze informacje od przedstawicieli Białego Domu.

Osoby zaszczepione preparatem AstraZeneca mogą mieć problemy, ponieważ szczepionka nie jest zatwierdzona w Stanach Zjednoczonych. „Uważamy, że AstraZeneca jest bezpieczną szczepionką. Z naszego punktu widzenia soby, które są nią zaszczepione, powinny mieć prawo do swobodnego przemieszczania się, choć ostateczna decyzja w tej sprawie należy do władz Stanów Zjednoczonych”.

Z powodu pandemii od wiosny 2020 roku Stany Zjednoczone są zamknięte dla osób, które nie posiadają amerykańskiego paszportu. W zeszły poniedziałek Biały Dom ogłosił, że zasady wjazdu do kraju zostaną poluzowane dla zaszczepionych Brytyjczyków i obywateli Unii Europejskiej.

22.09.2021 Niedziela.NL // fot. rafapress / Shutterstock.com

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki