7 holenderskich regionów wprowadza najwyższy stan zagrożenia Covid-19

Koronawirus

Fot. Shutterstock, Inc.

W ostatnich dniach w Holandii stale rośnie liczba zakażeń koronawirusem. W związku z tym, siedem holenderskich regionów bezpieczeństwa podwyższyło stan zagrożenia Covid-19 do najwyższego poziomu. Pozostałych trzynaście regionów – do drugiego najwyższego.

W Holandii obowiązują cztery stopnie zagrożenia koronawirusem: wymagający zachowania czujności, niepokojący, poważny i bardzo poważny. Poziomy zagrożenia są wprowadzane na podstawie liczby przypadków zakażeń oraz hospitalizacji zarejestrowanych w danym regionie.

Choć w ostatnich dniach odnotowano alarmująco wysoką liczbę nowych zakażeń koronawirusem, to liczba hospitalizacji wciąż utrzymuje się na stabilnym poziomie. Regiony, w których wprowadzono najwyższy stan zagrożenia, to: Amsterdam-Amstelland, Groningen, Utrecht, Rotterdam-Rijnmond, Kennemerland, Gooi en Vechtstreek oraz Hollands Midden.

W Amsterdamie liczba zakażeń wzrosła z 1 przypadku na 3 096 osób (pod koniec czerwca), do 1 zakażenia na 183 mieszkańców (w minionym tygodniu). W Groningen odnotowano aż 1 zakażenie na 108 mieszkańców, co oznacza wzrost aż o 5620% w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch tygodni.

Regiony, w których wprowadzono drugi, najpoważniejszy stan zagrożenia, to: Haaglanden, Twente, Midden- en West-Brabant, Zaanstreek-Waterland, Brabant-Zuidoost, Gelderland-Zuid, Noord- en Oost-Gelderland, IJsselland, Gelderland-Midden, Zuid-Holland Zuid, Noord-Holland Noord, Brabant-Noord oraz Fryzja.


13.07.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Komentarze 

 
+5 #8 mm 2021-07-14 16:22
[quote name="Jan"]Teraz w koncu widac ze szczepienia w niczym nie pomogly. Miliony euro przeznaczone na bezsensowne dzialania...."
co ty pleciesz człowieku, dopiero 7 mln osob zaszczepionych w tym staruszkowie, ktorzy niewiele "bywają" a ty z takim wnioskiem wyjeżdżasz !
Cytuj
 
 
+6 #7 kaska 2021-07-14 14:09
Cytuję Sławomir:
Ja już zaszczepiony! Druga szczepionka wczoraj! Nic nie bolało i nadal nie boli! Nareszcie mogę się bezpieczniej poruszać (bezpieczniej dla mnie i dla innych)! Wyrzucam wszystkich tępaków, antyszczepionkowców i płaskoziemców z kręgu moich znajomych!
ja tez juz po drugiej i tez obeszlo sie bez efektow ubocznych mimo ze bylam nastawiona ze pewnie jakas temperatura przynajmniej mnie zlapie
Cytuj
 
 
+5 #6 Sławomir 2021-07-14 09:27
Ja już zaszczepiony! Druga szczepionka wczoraj! Nic nie bolało i nadal nie boli! Nareszcie mogę się bezpieczniej poruszać (bezpieczniej dla mnie i dla innych)! Wyrzucam wszystkich tępaków, antyszczepionkowców i płaskoziemców z kręgu moich znajomych!
Cytuj
 
 
+2 #5 Dominik 2021-07-14 09:23
Cytuję Jan:
Teraz w koncu widac ze szczepienia w niczym nie pomogly. Miliony euro przeznaczone na bezsensowne dzialania. Zrzucanie winy na przedwczesnie zdjete obostrzenia tez jest bez sensu. Moze w koncu warto sie zastanowic jaki jest prawdziwy cel dzialan zwiazanych z masowymi szczepieniami i trzymaniem ludzi w strachu.

MOŻE W KOŃCU WARTO BY SIĘ ZASZCZEPIĆ!!!
Cytuj
 
 
+8 #4 Astra 2021-07-14 08:55
Cytuję Jan:
Teraz w koncu widac ze szczepienia w niczym nie pomogly. Miliony euro przeznaczone na bezsensowne dzialania. Zrzucanie winy na przedwczesnie zdjete obostrzenia tez jest bez sensu. Moze w koncu warto sie zastanowic jaki jest prawdziwy cel dzialan zwiazanych z masowymi szczepieniami i trzymaniem ludzi w strachu.

nie wszyscy są w pełni zaszczepieni, a obecnie to chorują głównie młodzi
Cytuj
 
 
-3 #3 Jan 2021-07-14 07:32
Teraz w koncu widac ze szczepienia w niczym nie pomogly. Miliony euro przeznaczone na bezsensowne dzialania. Zrzucanie winy na przedwczesnie zdjete obostrzenia tez jest bez sensu. Moze w koncu warto sie zastanowic jaki jest prawdziwy cel dzialan zwiazanych z masowymi szczepieniami i trzymaniem ludzi w strachu.
Cytuj
 
 
-4 #2 Astra 2021-07-13 19:31
Cytuję Marek Kondrat:
Bzdury!!! Kto w to wierzy? Daliby juz sobie spokoj z ta propaganda. Ok. Wirus jest, ale nie zagraza zyciu! Nie wierzcie im!

Z komentarza wnioskujęm że wyborca Konfederacji, Justyny Sochy i zwolennik trumpa
Cytuj
 
 
-3 #1 Marek Kondrat 2021-07-13 17:58
Bzdury!!! Kto w to wierzy? Daliby juz sobie spokoj z ta propaganda. Ok. Wirus jest, ale nie zagraza zyciu! Nie wierzcie im!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki