Holandia: Pracownicy służby zdrowia otrzymają premię w wysokości 200-240 euro

Koronawirus

fot. Shutterstock, Inc.

Większość pracowników holenderskiej służby zdrowia otrzyma premię w wysokości około 200-240 euro. Informację tę potwierdziła minister ds. opieki zdrowotnej, Tamara van Ark.

Gabinet rządowy planuje wręczenie premii większości pracowników służby zdrowia. W zależności od liczby złożonych wniosków, kwota premii będzie się wahała od 200 do 240 euro. Rząd przeznaczył na ten cel 720 mln euro.

Co więcej, w tym roku planowane jest uwzględnienie także położnych oraz fizjoterapeutów. Podobnie, jak rok temu (kiedy premia wynosiła aż 1000 euro), kwalifikują się do niej także osoby sprzątające w placówkach medycznych, samozatrudnione pielęgniarki oraz osoby zatrudnione przez agencję.

Wcześniej rozważano przyznanie wyższej premii (w wysokości 500 euro) tylko pracownikom najbardziej narażonym na zakażenie koronawirusem. Ostatecznie zdecydowano, że niższa premia zostanie przyznana większej grupie pracowników służby zdrowia, bez względu na wykonywaną przez nich pracę.


12.05.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Komentarze 

 
+1 #1 jolka 2021-05-12 18:41
nawet na waciki nie starczy
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

300 tysięcy wyładowań atmosferycznych w jedną dobę. KNMI mówi o burzy ogromnej skali

News image

Coraz więcej holenderskich rodzin ma problemy finansowe. Już 38 procent z trudem wiąże koniec z końcem

News image

Pożary, podtopienia i zerwany dach zabytkowego wiatraka. Burze przeszły przez Holandię

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki