Holandia, sport: Niestety! AZ nie zagra w europejskim finale

Klub z Alkmaar przegrał w czwartek na własnym terenie z West Ham United 0-1 i nie zagra w finale Ligi Konferencji.

W pierwszym spotkaniu dwumeczu, rozegranym tydzień temu w Londynie, goście z Holandii przegrali 1-2. Niewysoka przegrana oznaczała, że kwestia awansu nie była rozstrzygnięta.

Kibice AZ mieli nadzieję, że ich drużyna sprawi niespodziankę i wyeliminuje rywala z dużo silniejszej ligi angielskiej. Gdyby to się udało, byłby to drugi finał europejskich pucharów w historii klubu z Alkmaar. W 1981 r. AZ przegrało w finale Pucharu UEFA z Ipswich Town.

Finału w Alkmaar w 2023 r. jednak nie będzie. AZ w czwartek przeważało i miało aż 70% posiadania piłki, ale żaden z 12 strzałów gospodarzy nie dał im gola. Jedyną bramkę spotkania w czwartej minucie doliczonego czasu drugiej połowy zdobył pomocnik West Ham United, Pablo Fornals.

Rywalem angielskiego klubu w finale w Pradze, zaplanowanym na 7 czerwca, będzie Fiorentina. O awansie Włochów do finału zdecydował gol w dogrywce. Dwumecz pomiędzy Fiorentiną i FC Basel zakończył się wynikiem 4-3 dla klubu z Florencji.

19.05.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.